Посли країн "великої сімки" (G7) стурбовані критичним недофінансуванням "Суспільного", а саме зараз, перед виборами, роль цього мовника набуває особливо важливого значення. Як повідомляє прес-служба телерадіокомпанії, зустріч з послами відбулася у понеділок, 29 жовтня, в головному офісі "Суспільного".
"Роль "Суспільного" - бути медіа політично нічиїм, але також одночасно суспільною власністю тих глядачів, яких воно має обслуговувати. А роль держави, очевидно, забезпечити відповідну кількість ресурсів", - зазначив посол Канади в Україні Роман Ващук. Він переконаний, що без розуміння політиками необхідності фінансувати "Суспільне мовлення" реформа гальмується й становлення Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) в Україні неможливе.
Своєю чергою, голова правління Зураб Аласанія окреслив фінансову ситуацію, у якій опинилася НСТУ. Зокрема, він наголосив на недофінансуванні компанії цьогоріч у розмірі 50%, що вже призвело до вимкнення аналогового мовлення UA: ПЕРШИЙ через борги перед Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.
Як повідомляє прес-служба телекомпанії, учасники зустрічі обговорили законопроект бюджету на наступний рік, у якому фінансування "Суспільного" планують знову скоротити: на 43% від передбаченої законом суми.
Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф зазначила, що перед виборами у демократичній державі роль "Суспільного мовника" набуває особливо важливого значення. "Незалежне медіа є життєво важливим для здорової демократії, особливо перед прийдешніми виборами", - сказала вона.
Вказується, що на думку дипломатів, ситуація критичного недофінансування НСТУ та систематичне невиконання закону є загрозою для демократичних змін в Україні.
Раніше повідомлялося, що Національна суспільна телерадіокомпанія України у разі урізання бюджету буде змушена закрити регіональні філії. Керівник НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що з 1,8 млрд грн фінансування, згідно закону про суспільне мовлення, на даний момент в бюджеті на 2019 рік передбачається всього 1,017 млрд грн, при цьому є шанси, що і ця сума буде скорочена.