Посадовці "Укргазвидобування" заробляли на незаконній утилізації небезпечних відходів – СБУ

Фото
Поділитися
Бурові шлами, яки мали бути утилізовані за спецпроцедурою, вивозили на звичайне звалище під виглядом безпечних відходів.

Слідчі Державного бюро розслідувань спільно зі співробітниками Служби безпеки і Національної поліції викрили посадовців АТ "Укргазвидобування" на участі у схемі незаконного заробітку на утилізації небезпечних відходів буріння.

За версією слідства, упродовж 2017-2019 років комерційна організація захоронювала отруйні бурові шлами, що підлягають спеціалізованій утилізації, на звичайному полігоні твердих побутових відходів на Полтавщині. Кошти, виділені "Укргазвидобуванням" на спецутилізацію, привласнювалися представниками АТ і відповідної організації.

Водночас Держекоінспекція, яка мала тримати ситуацію на контролі, насправді у процес не втручалася, стверджують слідчі. Дії ділків завдали державі майнових, а регіону – значних екологічних збитків. За попередніми підрахунками йдеться про шкоду на 15 млн гривень.

"У ході досудового розслідування задокументовано, що фактична утилізація відходів буріння не здійснювалась… При вивезенні бурового шламу відбувалася підміна супровідних документів, тому на полігоні побутових відходів він зберігався як безпечна речовина", - йдеться у повідомленні пресслужби СБ України.

Однак результати лабораторних досліджень зразків бурового шламу, проведені профільною науково-дослідною установою, свідчать: відходи належать до особливо небезпечних і потребують спецпроцедури захоронення та утилізації.

Під час обшуків в офісах та будинках фігурантів справи у Києві, Полтаві, Дніпрі та Кременчуці правоохоронці вилучили документацію та електронні носії інформації, що підтверджують факт злочину.

За фактом оборудки відкрито кримінальне провадження за ч. 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Зловмисникам загрожує від п'яти до восьми років позбавлення волі.

Представнику комерційної організації оголошено підозру, слідчі вважають його організатором схеми, іншим фігурантам справи планується оголосити підозри найближчим часом. Досудове слідство проводить управління ДБР у Києві за процесуального керівництва ГПУ.

Раніше Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України в особі голови міністерства Олексія Оржеля ініціювало зміну податкової політики в сфері шкідливих викидів.

"В рамках роботи уряду окрема увага буде до податків на екстерналії. Це викиди, які шкодять навколишньому середовищу. Наша логіка вводити саме ті податки на ті елементи, які ми хочемо зменшити", - сказав він на прес-конференції в Києві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі