Порятунок від спеки: чи можна захворіти через кондиціонер

Поділитися
Порятунок від спеки: чи можна захворіти через кондиціонер Використання кондиціонера під час спеки може піднести кілька неприємних сюрпризів © villapark.opole.pl
Кондиціонери можуть забруднитися і викликати неприємні відчуття.

Спекотна погода викликає бажання якомога більше часу проводити в приміщенні, бажано з кондиціонером. Тому дуже часто виникає питання, чи можна захворіти через системи кондиціонування, і якщо так, то що з цим робити.

Чи можна захворіти, знаходячись у приміщенні з кондиціонером

Через протяги, які виникають при використанні кондиціонера, захворіти дуже важко. Разом з тим, якщо сидіти прямо під струменем повітря, можна отримати запалення нервів та м'язів. Старі брудні фільтри можуть містити збудників інфекцій, які і викликають захворювання. Тому дуже важливо стежити за чистотою кондиціонера і міняти фільтри.

Використання кондиціонера може призвести до появи кашлю, подразнення слизових оболонок, труднощів з диханням, втоми і головного болю. Разом з тим, всі ці симптоми пов'язують з так званим синдромом закритих приміщень. Щоб його уникнути, необхідно частіше провітрювати і виходити на свіже повітря.

Чим небезпечні кондиціонери

У кондиціонерах утворюється конденсат, який є живильним середовищем для бактерій. Мікроорганізми і продукти їхньої життєдіяльності можуть виходити з кондиціонера разом з охолодженим повітрям. Крім того, у фільтрах можуть з'явитися пилові кліщі, які сприяють розвитку астми та алергії. Також у них може утворюватися цвіль, яка викликає кашель, нежить і симптоми задишки.

Для того, щоб уникнути негативних наслідків використання кондиціонера, необхідно часто міняти фільтри і проводити його технічне обслуговування.

Як правильно використовувати кондиціонер

На питання про те, як зберегти своє здоров'я, перебуваючи у приміщенні з кондиціонером, звернула увагу в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, яка склала список з основних правил, яких слід дотримуватися.

Підтримка чистоти кондиціонера – навіщо і чому це потрібно, ми вже розібралися.

Уникати різкого перепаду температур – не можна відразу встановлювати дуже низьку температуру в приміщенні, її слід поступово знижувати. Переохолодження може активувати збудників хвороб, які існують в організмі.

Стежити за вологістю повітря в приміщенні – охолоджене повітря стає сухим, що може негативно вплинути на слизові оболонки і дихальні шляхи. Тому час від часу кондиціонер варто вимикати і робити вологе прибирання. Також необхідно провітрювати приміщення після вимкнення кондиціонера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі