Українські військові, які несуть службу в Донбасі, отримали наказ давати відсіч противнику в разі загрози їх життя.
"Українські військові мають твердий наказ в умовах, коли створюється небезпека їх життю, в умовах, коли вони є об'єктом нападу, в умовах крайньої необхідності відкривати вогонь на поразку. Ми не допустимо, щоб ворог зміг застати нас зненацька", - заявив президент України Петро Порошенко під час відкриття засідання Ради національної безпеки і оборони увечері 11 листопада.
При цьому голова держави підкреслив, що мова йде про оборонні дії. За словами Порошенка, українська сторона неухильно виконує "мінські угоди" заради встановлення миру.
При цьому президент констатував, що в Донбасі існує стійка тенденція до загострення ситуації.
"Спроби зірвати Мінські домовленості - не просто провокуючи українських військових диверсійними діями, не просто обстрілом наших територій зі зброї, яку давно має бути відведено, не просто недопуском спеціальної моніторингової місії ОБСЄ як у місця спостереження, так і в місця відведення бойової техніки, недопуском до неконтрольованої Україною ділянки українсько-російського кордону - свідчать про те, що ризики і загрози національній безпеці, суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України залишаються надзвичайно високими", - сказав Порошенко.
Також президент повідомив, що українська влада проводить консультації з європейськими країнами і трансатлантичними партнерами щодо продовження санкційного тиску проти країни-агресора.
Нагадаємо, у Міністерстві оборони України зафіксували істотне збільшення кількості обстрілів в зоні АТО. При цьому ОБСЄ констатувала "надзвичайну крихкість" перемир'я в регіоні.
Раніше заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг заявив, що представники організації отримали доступ до деяких пунктів пропуску на державному кордоні України та Російської Федерації на території Луганської області. Крім того, спостерігачі СММ ОБСЄ відвідали Горлівку та Дебальцеве Донецької області.
Варто відзначити, що з початку жовтня супротивник в цілому дотримується режим припинення вогню, що дозволило почати обопільний відведення легкого озброєння. Однак, останнім часом бойовики все частіше влаштовують збройні провокації.