"Встановити винятком з положення пункту 11 частини першої статті 87 цього Кодексу, що Кабінет Міністрів України може визначати у 2016 році напрямки використання бюджетних коштів на програми підтримки телерадіокомпаній, які функціонували на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Законопроект був відправлений у Верховну Раду України 1 листопада 2016 року. У середині листопада депутати розглянули даний законопроект, і 17 листопада 2016 року він був прийнятий. За нього проголосувало 227 депутатів. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав документ 18 листопада 2016 року.
Нагадаємо, незважаючи на прийняття закону, головний редактор новин телеканалу Осман Пашаєв повідомляв про те, що Мінфін так і не виділив обіцяних 40 мільйонів гривень щорічної допомоги. У зв'язку з чим канал збирався переїхати у Литву.
Телеканал АТR був заснований у 2007 році, він вів мовлення трьма мовами – кримсько-татарською, українською та російською. Після анексії Криму Росією Роскомнагляд кілька разів з надуманих причин відмовив телеканалу у продовженні ліцензії та з 1 квітня АТR був змушений припинити мовлення в Криму. За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, переїхавши на материкову Україну, журналісти зберегли архів, зокрема і ту частину матеріалів, які були зібрані з усього СРСР і оновлені на сучасних носіях. На початку травня телеканал ATR відновив мовлення в інтернеті. З часом він зміг віщати з Києва.