Президент доручив Кабінету міністрів розробити, затвердити та забезпечити виконання плану заходів з підготовки та відзначення цих пам'ятних днів, організувати патріотичні заходи та вжити заходів щодо поліпшення умов життєзабезпечення ветеранів війни, насамперед інвалідів війни, учасників бойових дій, сімей загиблих у Другій світовій війні.
Згідно з указом, МЗС має забезпечити організацію роботи в державах перебування дипустанов України з висвітлення ролі та внеску українського народу в перемогу країн антигітлерівської коаліції над нацизмом.
Міністерству внутрішніх справ, Національній гвардії, Службі безпеки України, обласним, Київській міській та державним адміністраціям глава держави доручив вжити в межах компетенції заходи щодо забезпечення порядку, безпеки і прав громадян при проведенні масових заходів.
Крім того, обласним та Київській міській державним адміністраціям доручено розробити за участю представників громадських організацій, ветеранів війни та затвердити регіональні плани заходів з відзначення в 2019 році Дня пам'яті і примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75-ї річниці вигнання нацистів з України, інших пам'ятних дат, пов'язаних із Другою світовою війною.
Також місцеві адміністрації мають вжити додаткових заходів щодо поліпшення соціального, медичного та інших видів обслуговування ветеранів війни, надання їм необхідної адресної підтримки, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб.
Раніше Кабмін затвердив розміри травневих виплат для ветеранів. Мінсоцполітики доручено здійснити нарахування виплат до 5 травня.
Детальніше про Другу світову війну і її вплив на сучасні проблеми читайте в статті Єгора Брайляна "Чи була Друга світова війна глобальним імперським конфліктом" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".