Українська влада координує свої дії в боротьбі з російською пропагандою з партнерами з ЄС і чекає пропозицій з боку української медіа-спільноти, заявив президент Петро Порошенко.
"Хіба для нас тепер не важливо знайти спосіб, як протидіяти поширенню російських фейків в українському інформпросторі?! Іноді їх не без задоволення тиражує наша опозиція. Час від часу на них клюють навіть ті медіа, які позиціонують себе як глибоко українські, патріотичні та європейські", - сказав Порошенко на урочистому зібранні з нагоди Дня соборності та 100-ліття проголошення незалежності Української Народної Республіки.
Порошенко повідомив, що відповідь на питання, як боротися з російською пропагандою, яка підриває суверенітет і демократію у всьому світі, шукають на рівні Євросоюзу та його окремих членів.
"Ми координуємо наші зусилля зовні з нашими партнерами, а всередині країни я розраховую на саморегуляцію та пропозиції з боку української медіа-спільноти", - сказав він.
Раніше голова фракції "Блок Петра Порошенко" Артур Герасимов запропонував Верховній Раді розробити і прийняти закон про протидію фейкам. "Я закликаю нас розробити та прийняти законопроект про протидію фейкам. Тому що, вибачте, ми знаходимося на передовій. І ми повинні переймати досвід тих, хто в Європі, а це і Франція, і Німеччина, це і Сполучені Штати Америки, навіть Європарламент серйозно цією проблемою займається", - сказав він.
Як свідчать результати опитування, проведеного КМІС на замовлення проекту StopFake, більшість громадян України (60%) упевнені, що здатні відрізнити в засобах масової інформації правдиву інформацію від неправдивої, 23% визнали, що не вміють це робити. Українці вважають, що дезінформація характерна не тільки для пропагандистських ЗМІ Росії, але і для українських засобів масової інформації.