Станом на неділю, 17 травня, за добу російські бойовики у зоні проведення ООС шість разів відкривали вогонь, тим самим порушуючи режим "тиші". Окупанти використовували міномети, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю, заборонену Мінськими домовленостями. Внаслідок перестрілки, українські військові поранили одного бойовика, повідомляє штаб ООС.
Зокрема збройні формування на окупованих територіях відкривали вогонь неподалік Новотроїцького, Гранітного, Авдіївки та поруч з Лебединським. Втрат серед українських військовослужбовців внаслідок ворожих обстрілів не було.
Від початку поточної доби в районі бойовики двічі обстріляли українські позиції біля Авдіївки з 82 мм мінометів, гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Внаслідок ворожих обстрілів один український захисник отримав поранення.
"Наші військовослужбовці застосували чергові вогневі засоби та дали чітко зрозуміти ворогові, що за такі агресивні дії його чекає жорстка та невідворотна відповідь. Втрати противника уточнюються", - зазначили в штабі.
На засіданні Тристоронньої контактної групи, яке відбулось 14 травня, українська сторона вчергове відкинула можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України.
До того, президент України Володимир Зеленський затвердив склад української делегації для участі у Тристоронній контактнії групі по мирному врегулюванню ситуації в Донбасі.
Очолить делегацію другий президент України Леонід Кучма, а його першим заступником стане Олексій Резніков.
Наголошується, що Кучма і Резніков можуть визначати заступників представників України в робочих підгрупах і залучати до роботи делегації народних депутатів, представників державних органів влади, радників, експертів та технічних працівників.
Попереднє засідання ТКГ відбулося в режимі відеоконференції 22 квітня. Україна наполягала на тому, щоб нові ділянки розведення в зоні ООС "відповідали запитам гуманітарного характеру і створювали острівці безпеки для місцевих мешканців – громадян України". Також українські представники в черговий раз вказали на неприйнятність вимоги внесення до Конституції положень про особливий статус ОРДЛО.