Попов і Сівкович потрапили під закон про амністію учасників Майдану

Поділитися
Попов і Сівкович потрапили під закон про амністію учасників Майдану
"Печерський і Шевченківський райсудів столиці виконали вимоги закону про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваних, обвинувачених та засуджених за події, що відбувалися в листопаді-грудні минулого року", - пояснили амністію чиновників у прокуратурі.

Суд закрив провадження щодо екс-голови КМДА Олександра Попова, колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича та інших осіб, які підпадають під дію закону України "Про внесення змін до закону України про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зборів".

Про це повідомила керівник прес-служби столичної прокуратури Яна Соболевська.

"Таким чином, Печерський і Шевченківський райсудів столиці виконали вимоги зазначеного закону про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваних, обвинувачених та засуджених за події, що відбувалися у листопаді-грудні минулого року", - констатувала вона.

За її словами, цим законом передбачено чіткий перелік статей Кримінального кодексу, провадження за якими підлягають закриттю.

ТАКОЖ: Суд зняв з Попова і Сівковича звинувачення в перевищенні влади у зв'язку з розгоном Майдану 30 листопада

"Тому на виконання закону всі провадження, які розслідували за цими статтями, було закрито. В тих випадках, де в процесах не було встановлено підозрюваних, так звані фактові, рішення про закриття приймали органи прокуратури. В тих провадженнях, де було встановлено фігурантів, так, як це у справі за підозрою Попова, Сівковича та інших, рішення про закриття приймалися судами. У своїй роботі прокурори керуються чинними законами України, а отже, і в цьому випадку прокуратура і суди виконали вимоги закону, який ухвалили народні депутати", - повідомила Соболевська.

"В цілому по м. Києву було закрито 35 фактових кримінальних проваджень, до 21 людини вже застосовано норми цього закону", - додала керівник прес-служби столичної прокуратури.

Як відомо, близько 4 години ранку 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали людей з Майдану Незалежності, які виступили проти паузи в євроінтеграції. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі. Акції протесту продовжуються досі.

Генеральна прокуратура України 14 грудня 2013 року повідомила про вручення підозри в перевищенні службових повноважень заступнику глави РНБО Володимиру Сівковичу, голові КМДА Олександру Попову, екс-начальнику столичного главку міліції Валерію Коряку та його заступнику Петру Федчуку. Згідно з повідомленням, 13 грудня Попов дав показання про свої дії в ніч на 30 листопада, а наступного дня президент України Віктор Янукович усунув його від посади голови КМДА. Крім того, були відсторонені Сівкович, Коряк і Федчук. 27 січня президент України звільнив Попова з посади голови КМДА. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі