Про Мінські угоди з врегулювання в Донбасі чули майже всі мешканці тимчасово окупованих територій. Згідно із дослідженням, 93,2% опитаних жителів окремих районів Донецької та Луганської областей знають про "Мінськ". При цьому лише для 6,8% це словосполучення є незнайомим.
Мало хто читав і ще менше тих, хто розуміє логіку та сенс угод, тим не менш, щодо деяких пунктів "Мінська" в окупованому Донбасі склалися досить чіткі думки (кількість тих, хто вагалися з відповідями або відмовилися поділитися своєю точкою зору - у межах статистичної похибки).
Питання, на яке на сьогодні немає точної відповіді ні у кого на планеті - "Чи можна досягти миру за допомогою Мінських угод?" - розділило жителів ОРДЛО майже порівну: 44,8% з них вважають, що можна, а 48,4% залишаються песимістами.
Скептики, які не вірять в ефективність "Мінська", майже одностайні в думці, що ж заважає його виконанню: 41,7% всіх опитаних переконані, що Мінські угоди порушує Україна. Лише 1,5% респондентів покладають відповідальність за зрив "Мінська" на "ДНР/ЛНР", ще 3,5% - на Росію.
Дослідження проводилося Українським інститутом майбутнього і "Дзеркалом тижня. Україна" за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 - у непідконтрольній частині Луганської і 806 - у непідконтрольній частині Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПО, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.
Ще в квітні 2014 року "Дзеркало тижня. Україна" спільно з КМІС провели соціологічне дослідження, результати якого дуже серйозно вивчалися в Москві і вплинули на плани зі створення Малоросії. Виявилося, що в областях, що входять в т.зв. "Підкову ризику", ставлення до Росії зовсім не таке, як його собі емоційно та інтуїтивно уявляли в Кремлі.
Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".