Понад 70% українців впевнені, що провідні ЗМІ належать олігархам

Поділитися
Понад 70% українців впевнені, що провідні ЗМІ належать олігархам Українці переконані в рабській залежності журналістів від олігархів і політиків
Тільки 6% громадян вірить у те, що українські журналісти впливають на редакційну політику і новинний контент ЗМІ, в яких вони працюють.

Більшість українців (71%) переконані, що провідні ЗМІ належать олігархам і це негативно впливає на об'єктивність і незалежність журналістів, свідчать результати соцопитування GfK Ukraine.

Відповідаючи на запитання "Хто має найбільший вплив на зміст інформаційних програм провідних українських телеканалів?", респонденти могли вибрати не більше трьох варіантів відповідей. У результаті більше половини опитаних українців (54%) назвали головними замовниками новин олігархів і власників цих ЗМІ.

При цьому 36% опитаних вважають, що великий вплив на зміст інформаційних програм мають неформальні розпорядження ("телефонне право") з боку представників органів державної влади.

На третьому місці за впливовістю, на думку 29% респондентів, виявилися представники політичних сил, які замовляють приховану рекламу своїх партій ефірі провідних українських телеканалів.

У вплив на зміст новин журналістів (співробітників телеканалів) і телеглядачів вірить незначна меншість опитаних українців - 6% і 2% відповідно.

При цьому вагалися з відповіддю 22% респондентів.

Дослідження було проведено компанією GfK Ukraine у жовтні 2015 році на замовлення ГО "Медиаварта" за фінансової підтримки Національного фонду в підтримку демократії (NED) серед 1000 чоловік вдома у респондентів.

Читайте також: Більшість українців задоволені кількістю свого вільного часу

За даними опитування КМІС, проведеного в жовтні 2014 року, українське телебачення було основним джерелом отримання новин для переважної більшості громадян (83,5%). При цьому 31% вказали, що джерелом виступають інтернет-сайти, 29% - знайомі і родичі, 21% - російське телебачення, 29% - українські газети і журнали, 16% - українське радіо, 11% - соціальні мережі, блоги, 2% - російські газети та журнали, 1% - російське радіо. (На це питання потрібно було вказати три основних джерела).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі