Понад 50% українців вважають, що вступ у ЄС найбільше вплине на безпеку України та економіку - опитування

Інфографіка
Поділитися
Соціологи вважають, що серед українців склався консенсус щодо вступу до ЄС і НАТО.

З твердженням про те, що майбутнє України як процвітаючої вільної країни залежить від того, чи стане вона членом ЄС підтримує 82% українців (лютий 2023 року), зазначили в Київському міжнародному інституті соціології. Водночас за даними КМІС, 92% українців хотіли б, щоб Україна стала членом Євросоюзу, а 89% – членом НАТО (травень 2023 року). 

«Тобто наразі у суспільстві склався консенсус щодо підтримки європейської і євроатлантичної інтеграції. Проте потрібно враховувати, що мотиви підтримки вступу до ЄС можуть відрізнятися серед різних українців», – зазначили соціологи. 

Українців запитали, для чого має найбільше значення членство України в ЄС. На вибір пропонували п’ять різних мотивів, з яких респонденти обирали три і називали їх у порядку важливості. Таким чином, як пояснили в КМІС, вдалося порахувати, який відсоток українців зараховують певний мотив до трьох найважливіших, а який – зараховує до найбільш важливого мотиву підтримки євроінтеграції.

Зокрема, стало зрозумілим, що є два найбільших мотиви – забезпечення довгострокової безпеки (59% респондентів зараховують до топ-3 мотивів) і економічні перспективи (57%). Інші мотиви також обрали досить багато респондентів: 

  • майбутнє української демократії (44%, зокрема, кожен п’ятий вважає цей мотив найважливішим); 
  • забезпечення верховенства права (45%);
  • міжнародне визнання місця України в Європи (41%).

КМІС

«У всіх регіонах України насамперед українці говорять про безпекові та економічні мотиви підтримки євроінтеграції. Проти і інші фактори у всіх регіонах відіграють високу важливість», – додали в КМІС.

КМІС

Опитування провели з 29 вересня по 9 жовтня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Всього опитали 1010 респондентів від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованого Криму. Опитування проводилось серед громадян, які на момент дослідження проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами закордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі