Понад 45% українців ставляться негативно до сусідньої країни-члена ЄС

Інфографіка
Поділитися
Понад 45% українців ставляться негативно до сусідньої країни-члена ЄС © pixabay/lmaresz
Соціологи розповіли, до яких країн-сусідів громадяни ставляться позитивно.

Польща є лідером за рівнем позитивного ставлення громадян України до сусідніх країн. 66% українців ставляться до Польщі позитивно, лише 8% – негативно, а 22% опитаних громадян говорять про нейтральне ставлення, свідчать результати опитування Фонду "Демократичні інціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Водночас 51% респондентів вважають, що населення Польщі позитивно ставиться до України, і лише 13%  відповіли – що негативно.

Опитані громадяни найгірше ставляться з-поміж сусідніх держав  (Росія не була включена до цього переліку) до Білорусі – 78%,  причому більшість із них (58%) – однозначно негативно. Нейтрально ставляться до Білорусі 12% та лише 5% – позитивно.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова

Переважна більшість громадян переконана, що і населення Білорусі ставиться до України негативно (61%, з яких 41% – однозначно негативно). У позитивне ставлення білорусів до України вірять лише 7% українців.

"Позитивне ставлення у структурі суспільної думки переважає як до Молдови (49,5% проти 8% негативного), так і до Румунії (47% проти 9%, відповідно). Нейтрально ж до обох країн ставляться по 38% українців", - йдеться в повідомленні.

По 38,5% громадян ставляться  позитивно й нейтрально до Словаччини. Натомість Угорщина є єдиною сусідньою країною-членом ЄС, щодо якої переважає негативне ставлення відносної більшості громадян (46%). До Угорщини ставляться нейтрально  27%, а позитивно — 21%.

В Україні 37% громадян вважають, що угорське населення ставиться  до України негативно, 17% — позитивно, 29% – нейтрально.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі