11 травня християни східного обряду відзначають Радоницю - поминання покійних, яке в нашій країні називають також Проводи або Гробки. З днями поминання пов'язані традиції і заборони, які регулюють, що можна приносити на цвинтарі, а що - ні.
Що не можна робити на Проводи
Не можна приносити на цвинтарі їжу. Незважаючи на те, що традиційно прийнято приходити до могилки з цукерками, печивом і іншою їжею, а іноді і влаштовувати «застілля», робити цього не можна. Небажано і залишати їжу на могилі, оскільки це може привабити бродячих тварин.
При відвідуванні кладовища краще утриматися від гучних розмов і веселощів. Не можна також дуже бурхливо виражати свою скорботу, вважається, що це може потривожити душу покійного і небіжчик може «забрати» душу галасливого живого на той світ.
Вважається також, що не можна обертатися, залишаючи кладовище. Так можна повести за собою душу померлого і привести її додому.
Хреститися і цілувати пам'ятник, дивлячись на фотографію покійного, теж не варто. Звичай хреститися пішов від часів, коли замість пам'ятників на могилах встановлювали хрести, дивлячись на які і хрестилися.