Багато кладовищ на деокупованих територіях України, а також в районах біля проведення активних бойових дій все ще можуть бути замінованими, повідомив речник Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Олександр Хорунжий.
За його словами, перед тим, як іти на кладовище, треба обов'язково уточнити у місцевої влади, чи перевіряли його на наявність вибухонебезпечних предметів і чи прибрали їх, якщо вони там були.
"Звертаємо увагу на те, що треба проконсультуватись з органами місцевої влади: чи очищений той чи інший цвинтар від вибухонебезпечних предметів, чи можуть люди прийти на поминальні дні. Над цим працюють піротехніки ДСНС, вибухотехніки Національної поліції, Національної гвардії, ЗСУ - вся інформація про проведені роботи надходить до місцевої влади", - сказав речник ДСНС.
Найбільш забруднені вибухівкою, за словами Хорунжого, території Херсонщини, Харківщини, частково Миколаївщини, Запоріжжя, Донеччини, Сумщини та Чернігівщини.
"Навіть Київщина. Але на Київщині фактично всі обʼєкти критичної інфраструктури та життєзабезпечення очищені, замінованими залишаються деякі лісові ділянки й поля", - додав він.
ДСНС практично кожного дня отримує повідомлення про випадки поранення або загибелі людей внаслідок контакту з мінами та боєприпасами.
Внаслідок вторгнення російської армії Україна стала одним із найбільших у світі мінних полів. Раніше ми писали про те, як убезпечити дітей від контакту з мінами.