Полторак назвав умову проходження кораблів ВМСУ Керченською протокою

Поділитися
Полторак назвав умову проходження кораблів ВМСУ Керченською протокою Українські кораблі знову пройдуть Керченською протокою © https://tsn.ua/
Відмова від проходження протоки означатиме й відмову від окупованих Росією українських територій, нагадує міністр.

Україна не відмовиться від проходження суден Керченською протокою після інциденту з атакою російських спецпризначенців на корабельну групу Військово-морських сил, повідомив міністр оборони Степан Полторак.

"Ми здійснюватимемо проходження Керченською протокою, тому що, якщо ми відмовимося від таких проходжень, це означатиме, що ми відмовляємося від Азовського моря, і від нашої території, але проходити ми будемо", - пояснив він журналістам під час 12-го Київського безпекового форуму.

При цьому, за словами Полторака, проходження українських кораблів Керченською протокою залежатиме від готовності ВМСУ та підтримки міжнародних партнерів України.

"І здійснюватимемо тоді, коли ми отримаємо повну готовність наших Військово-морських сил, отримаємо підтримку наших партнерів. Я сподіваюся, що безпечне проходження будо забезпечено саме так", - цитує міністра "УНІАН".

Раніше повідомлялося, що до нових спроб проходження ВМСУ Керченською протокою залучатимуться західні партнери України, а також представники НАТО та ОБСЄ. На початку квітня в Північноатлантичному альянсі повідомили про підготовку пакету заходів зі стримування Росії у Чорноморському регіоні. Він передбачає відправку кораблів для забезпечення безпечного проходу українських суден Керченською протокою.

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими та судить їх за нібито "незаконний перетин кордону групою осіб".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Нагадаємо, щоб стримати запал Росії, яка намагається "приватизувати" Чорне море, на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Вашингтоні було прийнято пакет заходів із посилення безпеки в Чорноморському регіоні. Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Альянс підняв "щит" у Чорному морі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі