Керівників Енергетичної та семи регіональних митниць звільнили з займаних посад. Це рішення було озвучено в п'ятницю, 15 травня, на засіданні колегії Державної митної служби міністром фінансів Сергієм Марченком і в. о. голови ДМС Ігорем Муратовим, повідомляє пресслужба Мінфіну.
Свої посади втратили начальники Азовської, Буковинської, Закарпатської, Подільської, Поліської, Північної і Слобожанської регіональних митниць. Керівнику Одеської митниці вручили попередження про майбутнє звільнення.
У ході засідання колегії Марченко висловив невдоволення неефективністю роботи згаданих митниць. До такого висновку він дійшов на підставі аналізу їх роботи, що проводився протягом двох тижнів.
За словами міністра, ці кадрові зміни – не останні в Митній службі. Рішення виноситимуться за результатами аудиту ДМС, що триває.
Нагадаємо, 13 травня співробітники ДБР та СБУ затримали в. о. начальника відділу одного з митних постів Одеської митниці за підозрою в хабарництві.
Як повідомлялося, 24 квітня Кабмін раптово звільнив Максима Нефьодова і Сергій Верланова, керівників Державної митної служби і Державної податкової служби, а також їхніх заступників.
Нефьодов і Верланов були призначені на свої посади за підсумками конкурсного відбору навесні-влітку 2019 року. Конкурси було оголошено в рамках розподілу Державної фіскальної служби на ДПС і ДМС.
Голова Мінфіну Сергій Марченко пояснив дії Кабміну тим, що Верланов і Нефьодов "втратили довіру". Він також анонсував "перезавантаження" Податкової та Митної служби. Прем'єр Денис Шмигаль дорікнув звільненим Верланову і Нефьодову "рекордним падінням надходжень до бюджету".
У свою чергу, Нефьодов висловив побоювання, що дії уряду свідчать про наміри згорнути реформу митниці.
Після звільнення Верланова Кабмін, скориставшись карантином, поза конкурсом призначив керівником ДПС податківця зі стажем Андрія Любченка. ДМС очолив Ігор Муратов.