Половина українців впевнені в здатності відрізнити фейкові новини

Поділитися
Половина українців впевнені в здатності відрізнити фейкові новини Українці думають, що можуть відрізнити фейкові новини © Андрій Товстиженко, DT.UA
Одним з основних критерії достовірної інформації для українців є репутація видання.

Трохи більше половини українців (53%) вважають, що вони принаймні в більшості випадків здатні відрізнити якісну інформацію від дезінформації та фейків (у т. ч. 20% вважають, що завжди можуть відрізнити якісну інформацію від фейків), свідчать дані опитування КМІС на замовлення ГО "Детектор-медіа".

Третина українців (31%), навпаки, вважають, що вони або взагалі не можуть відрізнити фейки або можуть лише в меншості випадків.

Серед критеріїв ідентифікації фейків частіше за інші називалися довіра до ЗМІ, в якому з'явилася інформація (для 33% жителів Україні це один із основних критеріїв), і наявність автора (30%).

КМІС

Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження 5-21 лютого 2018 року серед 2043 респондентів. Статистична похибка від 0,7 до 3,3%.

Детальніше про те, що ж таке фейки, та чому вони займають все більше позицій на порядку денному, читайте в матеріалі Георгія Почепцова "Як в наші двері постукали... фейки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі