Половина українців вважають прапор головним символом держави – опитування

Поділитися
Половина українців вважають прапор головним символом держави – опитування © aftenbladet.no
Сьогодні в Україні відзначається День державного прапора.

У понеділок, 23 серпня, Україна відзначає День державного прапора – одного з основних символів держави. Більшість опитаних громадян поділяють думку щодо важливості символіки прапора, свідчить спільне дослідження Українського інституту майбутнього та соціологічної компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп».

Державний прапор є головним символом України для половини опитаних. На друге місце можна віднести мову – 41 % та гімн – 40%. Кожен третій респондент вважає головним символом тризуб – 31%. А 27% громадян обирають вишиванку та 24% – українські пісні.

На Сході та у Донбасі частіше згадують неформальні символи України – борщ, сало, вареники (30% та 31% відповідно), українську природу (13% та 15%). Крім того, там частіше називають головним символом український паспорт, на Сході – 12%, у Донбасі – 17%. Тим часом на Заході частіше обирають формальні символи: прапор (55%), гімн (46%), тризуб (39%) і мову (53%).

Розбіжності у визначенні головних символів України є й за віковим критерієм. Молодь 18-30 років тяжіє до формальних символів: прапор (60%), гімн (52%), українська мова (46%), тризуб (36%). Натомість люди 55 років і старше частіше вказують на такі неформальні символи, як українські пісні –28% та борщ, сало, вареники – 24%.

Всеукраїнське соціологічне дослідження «Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України» проведене Українським інститутом майбутнього спільно з соціологічною компанією «Нью Імідж Маркетинг Груп» у період з 17 липня по 1 серпня 2021 року на всій території України.

Опитано 5000 громадян методом face-to-face, вік опитаних від 18 років і більше. Результати є репрезентативними, як на рівні всієї країни, так і на рівні макрорегіонів. Статистична похибка для вибіркової сукупності на рівні всієї країни з ймовірністю 0.95 не перевищує 1,41%, на регіональному рівні – 3,16%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі