Колишній військовий, утримуваний проросійськими бойовиками на сході каже, що повернеться в Україну як онлайн-репортер. Ейден Аслін був схоплений у квітні, але він опинився серед п’ятірки британських громадян, звільнених у вересні, переповідає історію чоловіка BBC.
Містер Аслін із Ньюарка, графство Ноттінгемшир, який був засуджений до смертної кари, сказав, що під час ув’язнення його побили та поранили. Тепер він буде розповідати про війну зі свого YouTube-каналу, але не братиме участь у боях. Аслін був схоплений у квітні під час боїв у Маріуполі.
Після звільнення він розповів, що його тримали в маленькій камері з відкритим вікном, без туалету, давали зовсім мало їжі. За його словами, йому також погрожували вбивством, били кулаками та змушували співати гімн Росії. Повернення в Україну після такого жахливого досвіду може здатися дивним. Але Ейден погодився на ризик.
Україна була його домом протягом чотирьох років – він все ще має глибокий зв’язок із країною та прагнення зіграти роль у конфлікті, який, як він відчуває, розуміє.
Військові матеріали в соціальних мережах привертають увагу значної аудиторії. Є багато бійців, цивільних осіб і громадських журналістів, які розповідають свої історії в Instagram, YouTube або на інших платформах, наближаючи нас до реалій війни як ніколи.
Це ті медіа, які Ейден тепер має намір використати, щоб пролити світло на триваючу боротьбу своїх колишніх товаришів. Він відчуває, що зможе подати точку зору, яку, можливо, не можуть зробити основні ЗМІ. Для близьких вдома нелегко відпустити його знову, але вони підтримують його рішення.
Саудівська Аравія погодилась стати посередником в обміні
Раніше цього місяця Олександр Нікулін, суддя, який засудив Асліна та двох інших до смертної кари, був поранений під час очевидної спроби вбивства. Десятеро затриманих, включаючи Асліна, були звільнені у вересні після того, як Саудівська Аравія заявила, що була посередником в обміні між Росією та Україною. Серед них було п'ятеро британців, у тому числі пан Аслін, Джон Гардінг, Ділан Хілі, Ендрю Хілл і Шон Піннер.
Раніше Асліна, Піннера та громадянина Марокко Брахіма Саадуна поставили перед судом у самопроголошеній “Донецькій Народній Республіці” та сказали, що їм загрожує смертна кара.