Поливаний понеділок: народні прикмети та заборони

Поділитися
Поливаний понеділок: народні прикмети та заборони © pixabay/ornaw
В цей день не можна переїдати.

21 квітня, наступного дня після Великодня, християни східного обряду відзначають Поливаний понеділок. Назва свята пов'язана з тим, що цього дня хлопці поливають дівчат водою, «очищаючи» їх.

Що не можна робити у Поливаний понеділок

У давні часи в цей день дотримувалися певних обмежень. Так, у Поливаний понеділок не можна важко працювати фізично, шити, прати, прибирати, займатися рукоділлям.

В цей день не можна пліткувати, лихословити, лаятися, бажати зла іншим.

На свято заборонялося залишатися на самоті. Також не можна сумувати та думати про погане, адже це свято радості та відпочинку.

У Поливаний понеділок не можна влаштовувати весілля та вінчання.

Цього дня заборонялося пити алкоголь та переїдати.

Народні прикмети у Поливаний понеділок

В народі вірили у такі прикмети:

  • Якщо у Поливаний понеділок дощ – слід чекати теплого літа.
  • Якщо птахи ще не співають, то повернуться морози.
  • Ясна сонячна погода в цей день – до гарного врожаю грибів восени.
  • Якщо немає вітру, а небо синє, то невдовзі прийдуть дощі.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Олег Грицай
26 Жовтня 2023, 19:14
Ця тварь Орбан достойний нащадок угорських фашистів. Упродовж ХХ ст. так історично склалося, що угорці неодноразово займалися воєнними злочинами та актами геноциду українського народу: Репресії проти українців Закарпаття, зокрема, священників, після австро-угорського контрнаступу весною 1915 р. Угорсько-українська війна та ліквідація законно проголошеної Карпатської України 14-18 березня 1939 р.: 6000 загиблих українців + 60000 українців в угорських концтаборах. Окупаційний режим в анексованій Закарпатській області 1939-1944; присутність угорських окупаційних військ як союзників Гітлера в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Запорізькій областях в 1941 р.; антипартизанські операції на півночі УРСР та півдні БРСР в 1942-1943 рр.; бої на карпатських перевалах Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської області в березні-жовтні 1944 року. За цей час жертвами угорських окупантів стало близько 100000 мешканців України, близько 70000 пройшли через угорські концтабори. Загалом, у 1941-1944 рр. на території сучасної України несли окупаційну службу, проводили репресивно-каральні акції та заходи геноциду близько 100000 угорських військових та сил безпеки. Один з ударних кулаків карателів дислокувався на Волині – зі штабом у Рівному там діяли 6-8 угорських дивізій, з якими вели бої підрозділи УПА та місцевої самооборони.Найбільший локалізований злочин угорських фашистів – знищення населеного пункту разом з мешканцями на Чернігівщині в 1943 р. 1 березня 2023 року виповнюється 80 років Корюківській трагедії: угорсько-нацистська каральна акція проти жителів смт. Корюківка відбулася 1–2 березня 1943 року: воєнні злочинці вбили 6700 людей та спалили 1290 будинків.Наслідки нацистсько-угорського злочину в Корюківці: вбито близько 6700 мирних мешканців спалено 1290 будинків. Серед встановлених вбитих 704 дітей та підлітків, 1097 жінок.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі