Українського політв'язня Станіслава Клиха вивезли з тюремної лікарні у Челябінську у в'язницю в Верхньоуральську, однак, там не підтвердили прибуття українця, повідомила у Facebook правозахисниця Тетяна Щур. Однак, пізніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова спростувала інформацію про етапування Станіслава Клиха і зазначила, що він три тижні пробув у лікарні.
За словами Щур, 20 липня мама українця розмовляла з ним по телефону в останній раз. Під час наступного дзвінка їй відповіли, що Станіслав Клих "вибув з в'язниці в Челябінську тюремну лікарню то з гіпертонічним кризом, то з обструктивним бронхітом".
"Але ось ми дізнаємося, що "засуджений Клых етапований з ЛІУ-3 р. Челябінська в Т-1 р. Верхньоуральска ще 30 липня! Тобто назад – в тюрму! А мамі кажуть, що його там сьогодні ще немає. А де він?", - додала Щур.
Однак, пізніше Людмила Денісова повідомила, що Станіслав Клих не зник, він три тижні був у лікарні через загострення бронхіту.
"Як повідомили українському Консулу у Федеральній службі виконання покарань РФ, Станіслав три тижні перебував у лікарні через загострення бронхіту. Зараз його повернуто до пенітенціарної установи Челябінської області", - написала Денисова в Facebook.
За її словами, 9 серпня Клиха планує відвідати український консул.
У лютому цього року Станіслава Клыха перевели в Челябінськ "на планове лікування". Українець відмовився від лікування в Магнітогорській тюремній психоневрологічній клініці.
За місяць до цього Клих п'ять днів пробув у лікарні в Челябінську. Українець поскаржився на болі в області серця і нирок, і висловив підозру на рак шкіри. Після нетривалого перебування в челябінській лікарні Клиха повернули до в'язниці в Верхнеуральську.
Нагадаємо, 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні визнав Миколу Карпюка та Станіслава Клиха винними в участі в бойових діях на території республіки в 1994-1996 роках і засудив їх до 22,5 і 20 років позбавлення волі відповідно.
Після винесення вироку Клиха етапували в Верхньоуральську в'язницю Челябінської області, а Карпюка – у Володимирський централ.
Детальніше про "чеченську" справу, яку сфабрикували українцям слідчі органи РФ читайте у статті Анастасії Станко "Перші полонені гібридної війни" для "Дзеркала тижня. Україна".