Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Національна поліція отримала звернення про зникнення 1214 дітей, 90 досі залишаються в розшуку. Про це повідомила радниця-уповноважена президента України з прав дитини Дар'я Герасимчук на брифінгу в Медіацентрі Україна–Укрінформ.
"У розшуку на сьогодні залишаються 90 дітей. На жаль, серед тих дітей, яких знайшли, двох знайшли мертвими", — сказала Герасимчук.
Крім цього, за її словами, ще точно невідомо, скільки українських дітей загарбники примусово вивезли в РФ чи на тимчасово окуповані території. Згідно з інформацією голови МЗС Дмитра Кулеби, це приблизно 2,5 тисяч неповнолітніх.
Радниця розповіла, що українська сторона знає, де перебуває частина викрадених росіянами дітей. Інших шукають, залучаючи, у тому числі, Червоний хрест.
"Якщо ми чуємо про те, що з боку РФ заявляють, що вони евакуюють дітей з небезпечних зон до тимчасово окупованих територій, так званих “Л/ДНР” чи навіть до РФ, то така дитина відразу повинна бути повернута. Тобто на неї повинні складатися всі документи і її мають відразу повертати. Так як ніхто не збирається їх повертати, то ми не можемо говорити взагалі про евакуацію, ми говоримо про примусове переміщення або депортацію", — пояснила Герасимчук.
Вона також зазначила, що 218 дітей, поранених внаслідок бойових дій, наразі продовжують лікуватися в закладах охорони здоров'я.
Найбільша частина дітей, що отримували медичну допомогу через поранення від початку повномасштабної російської війни, — це діти віком від 7 до 14 років. 93% з них зазнали мінно-вибухових або вогнепальних поранень, 14 дітям довелося ампутувати верхні чи нижні кінцівки.
“Ми можемо сказати, що РФ воює проти наших дітей. І з нашими дітьми”, — наголосила радниця президента.
Раніше офіс генпрокурора повідомив, що вже понад 646 дітей постраждали в Україні внаслідок вторгнення Росії. Станом на ранок 13 травня 2022 року офіційна кількість дітей-жертв не змінилася — 226, однак зросла кількість поранених — 420.