Медексперти заявили, що на Філіппінах були зареєстровані перші випадки зараження дітей поліомієлітом і вони повинні стати попередженням для України, де недостатня вакцинація створює сприятливий ґрунт для вірусних епідемій. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ стверджують, що рівень довіри до вакцинації в останні роки може стати "бомбою сповільненої дії" для українців, повідомляє Reuters.
За словами голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотти Сильвандер, що на Філіппінах було клінічно підтверджено два випадки зараження дітей поліомієлітом. Вона підкреслила, що захворювання невиліковне, але його можна запобігти за допомогою вакцинації.
Як і вірус кору, який поширився на Філіппінах і в Україні, поліомієліт представляє ризик, якщо вакциновано менше 95% населення. На Філіппінах ж охоплення імунізації становить 70%. В Україні у 2017 році охоплення становив лише 51,9% дітей у віці від 1 року. У минулому році цей показник виріс до 69,2%.
Голова проекту "Довіра до вакцин" Хайді Ларсон, яка відстежує охоплення імунізації в світі, зазначила "тривожну картину повернення поліомієліту на Філіппіни під час спалаху кору. Адже цілий ряд факторів може сприяти низькими показниками імунізації: не бажання робити привывку, відсутність інфраструктури, відсутність медичних послуг, війни або конфлікти. Вона додала, що кір для України є серйозним попередженням.
За даними українського Моз, в цілому з початку року на кір захворіли понад 56 тисяч українців - 26 748 дорослих і 30 113 дітей. Від ускладнень померли 18 людей. З початку спалаху влітку 2017 року на кір перехворіло майже 115 тисяч українців, для 39 з них захворювання виявилося смертельним.
Кір є небезпечним і дуже небезпечним вірусним захворюванням. Ліків від кору не існує, захистити від хвороби може тільки вакцинація. До того ж, у квітні Міністерство скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору, тепер отримати безкоштовну щеплення можуть дорослі і діти будь-якого віку.
Детальніше про європейську кризу захворюваності на кір та його наслідки для України читайте в матеріалі Ольги Скрипник "Територія кору" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".