Поліція затримала учасників протесту проти відкриття фаст-фуду в Будинку профспілок

Фото
Поділитися
Учасників акції протесту обурило, що в будівлі, де згоріли люди, відкрили заклад, в якому подають смажену курятину.

У центрі Києва затримали групу активістів, які протестували проти відкриття закладу швидкого харчування в Будинку профспілок. Учасників акції обурило те, що в будинку в якому під час Революції Гідності живцем згоріли люди, відкрили фаст-фуд, що спеціалізується на смаженій курятині, повідомляє The Newsroom.

Увечері в середу, 21 листопада, під стінами закладу зібралися кілька десятків людей, включаючи волонтерів і народних депутатів. Протестувальниик нанесли на стіни і вікна написи "Гідність?", "Де ваша совість?" і "People died here (Тут загинули люди)". За викликом керівництва ресторану прибули співробітники поліції, які затримали протестувальників із застосуванням спецзасобів.

Координатор націоналістичної організації С14 Євген Карась заявив, що поліцейські побили і відвезли його соратників до Шевченківського відділення столичної поліції, що розташовується на вулиці Герцена, 9. В організації повідомили про затримання сімох активістів С14.

Авдокат Масі Найєм повідомив, що співробітники поліції застосували проти нього сльозогінний газ, внаслідок чого він отримав опіки обличчя та слизової оболонки очей.

"Тільки що під час здійснення адвокатської діяльності і захисту свого клієнта на Майдані Незалежності проти мене застосували спецзасіб співробітники поліції (не патрульної)... Завтра напишу відповідну заяву", - написав юрист на своїй сторінці в Facebook.

За словами народного депутата від "Батьківщини" Ігоря Луценка, це відбувалося на його очах.

"Тільки що був свідком, як поліцейський на Майдані двічі бризнув в обличчя адвокату Масі Найєму. Причому Масі не робив нічого, щоб застосування спецзасобів було виправдано", - написав політик у Facebook.

Карась закликав небайдужих громадян зібратися біля відділення поліції, щоб підтримати затриманих. За даними С14, до будівлі вже зайшли двоє народних депутатів.

Під час Революції Гідності у столичному Будинку профспілок розміщувався штаб Євромайдану. В ніч з 19 на 20 лютого 2014 року, в дні масових убивств у Києві Будинок профспілок майже повністю згорів. Будівля зайнялася під час штурму спецпідрозділом "Альфа" СБУ, який діяв за вказівкою глави СБУ Олександра Якименко.

Активісти звинуватили в підпалі правоохоронців, які намагалися взяти штаб Євромайдану штурмом. За офіційними даними, під час ліквідації пожежі рятувальникам ДСНС вдалося врятувати 41 людину. Як мінімум одна особа загинула. Очевидці стверджували, що Будинку профспілок загиблих було набагато більше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі