Обшук у київському офісі ТОВ "Бюро судових експертиз "Надія" проводився 8 листопада. Правоохоронці вилучили "зшиті документи з обкладинкою з написом "матеріали кримінального провадження №42015000000001349" від 07.07.2015" обсягом 165 сторінок.
Під цим номером детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) розслідували "справу рюкзаків", в якій в якості підозрюваних фігурували син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександр і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар.
У цей самий день поліцейські провели обшук за адресою, де зареєстрована фірма, і в одній з київських квартир, вилучивши ноутбук, жорсткі диски, копію паспорта, статут "Надії", матеріали експертних досліджень й інші документи.
Поліція Хмельницької області підозрює директора фірми у "проведенні товарознавчих експертиз, висновки яких свідомо занижували вартість об'єктів дослідження". Влітку цього року проти "Надії" відкрили справу.
Очільниця експертного бюро у 2011-2016 роках працювала в центрі правової допомоги "Правозахист". За даними слідства, компанії замовляли експертизи із заниженою вартістю майна, а серед замовників були й чиновники Міністерства оборони України. Збитки від такої діяльності слідство оцінює в 396 075 гривень.
Як повідомляють журналісти, ймовірно, мова йде про Надію Бугрову, яка є єдиним засновником і керівником "Надії", що розпочала роботу саме в 2016 році. Отримати коментар самої Бугрової поки що не вдалося.
Як повідомлялося, 12 липня старший групи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) закрив справу "рюкзаків Авакова" проти сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ. Єдиним підозрюваним у ній залишився підприємець Володимир Литвин. 17 серпня ЦПК подав до Солом'янського суд скаргу на постанову прокурора САП Василя Кричуна.
Литвин уклав угоду зі слідством і визнав свою провину. А також погодився компенсувати 4,8 млн гривень збитків. 11 вересня суд засудив його до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки.
Нагадаємо, у лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на п'ять тисяч рюкзаків вартістю 14,5 млн гривень і ТОВ "Плигачов" на одну тисячу рюкзаків вартістю 2,1 млн гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки придбали через підприємства, підконтрольні Авакову.
Докладніше про "завершення" однієї з гучних антикорупційних справ читайте у матеріалі Віталія Шабуніна та Олени Щербан "Як із "справи рюкзаків" докази повипадали" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".