Зараз достатньо непростою є ситуація з самою поліцією. В певній частині її середовища є думка про необхідність перестраховки, щоб не перевищити своїх повноважень, наприклад, застосовуючи терміновий заборонний припис.
Про це у інтерв'ю для DT.UA сказала Наталія Федорович, заступниця міністра Мінсоцполітики, яка опікується питаннями протидії насильству. За її словами, у поліції говорять: "Адже житло - це власність людини. Як позбавити її права користування?".
"Відповідно, ряд поліцейських не поспішають скористуватися своїм правом і обов'язком застосувати заборонний припис, який, відповідно до закону, дає змогу ізолювати кривдника від жертви на 10 днів. Це проблема. І знову ж таки питання професійної компетенції – вміння розмежувати, де закінчується право і починається порушення закону. Це так само питання спроможності проникнути в приміщення, в яке вас не пускають, коли стоїть питання захисту прав людини, в першу чергу дитини", - зазначає заступниця міністра.
Детальніше про слабкість держполітики у сфері дитинства читайте в матеріалі Алли Котляр "Домашнє насильство: хто захистить дітей?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".