Правоохоронні органи не виключають, що організований Московським патріархатом "хресний хід" може бути використаний антиукраїнськими силами для дестабілізації ситуації в країні.
"Ми не допустимо жодної каплі крові, але, у разі потреби – будемо використовувати і непопулярні методи", – сказав заступник глави МВС України Сергій Яровий під час наради, у якій взяли участь представники МВС, прокуратури, духовенства і колишніх добровольчих батальйонів, а нині – підрозділів поліції і Нацгвардії.
У свою чергу глава СБУ Василь Грицак зазначив: "Немає жодних претензій до віруючих. Ми поважаємо їх вибір. Але до СБУ надходить інформація з різних джерел про присутніх серед віруючих провокаторів. Тому відповідальність за безпеку хресного ходу безумовно також мають нести організатори цього заходу".
Під час наради було прийняте рішення створити координаційну раду для охорони публічної безпеки і порядку під час хресного ходу. До неї увійдуть представники правоохоронних органів – МВС, поліції, Нацгвардії, СБУ, прокуратури.
Хресний хід УПЦ МП розпочався 3 липня на сході України зі Святогірської лаври, а 9 липня - на заході країни з Почаївської лаври. 27 липня, напередодні святкування дня Хрещення Русі-України, учасники обох походів мають намір зустрітися в Києві на Володимирській гірці і разом пройти до Києво-Печерської лаври.
Начальник Нацполиции в м. Києві Андрій Крищенко повідомив, що в столиці хода очікується 27 липня, а очікувана кількість учасників заходу в Києві – до 20 тисяч осіб, як було заявлено УПЦ МП.
"Основна маса учасників ходи паломників, які пройдуть Києвом, буде завезена з різних територій України цивілізовано на автобусах", - сказав Крищенко, додавши, що в даний час чисельність учасників хресного ходу, що йдуть з Святогорської лаври (Донецька обл.), становить близько 150 осіб, а також до тисячі осіб йдуть з Почаївської лаври (Тернопільська обл.).