В Україні поліція не тільки не виступає на захист громадських активістів, а навпаки, закриває очі на погрози і напади на них. Крім того, правоохоронці часто самі діють не у відповідності з законом і міжнародними стандартами.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ганна Рожкова, координатор проектів в Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Як зазначає вона, в Україні є десятки резонансних справ про погрози на адресу активістів, нападів на них, побиття та навіть вбивства.
"Правоохоронці не тільки саботують розкриття справ і не проводять ефективне розслідування нападів на активістів, але часто самі порушують закон і міжнародні стандарти", - пише Рожкова.
На думку автора, Україні час визнати, що існує проблема систематичних атак на громадських активістів при повному потуранні правоохоронних органів, що існує необхідність виробити ефективну систему законодавчих і системних змін у діяльності правоохоронних органів, які дозволять запобігати нападу на активістів і успішно розслідувати випадки нападів.
Нагадаємо, що у жовтні та листопаді були напади на активістів: 24 жовтня в Запоріжжі вдарили ножем ромську активістку Анжеліку Бєлову, а 6 листопада в Харкові розстріляли автомобіль місцевого активіста.
Також у листопаді відзначалася річниця смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк, яку облили кислотою 31 липня 2018 року. 4 листопада Катерина померла через поліорганну недостатність, викликану масштабними хімічними опіками. Незважаючи на те, що передбачувані виконавці і організатори знаходяться в руках правоохоронців, справа з доказом їхньої провини майже не просувається, а замовники так і не встановлені.
Детальніше про ситуацію з атаками на активістів в Україні читайте в матеріалі Ганни Рожкової "Сам на сам із системою" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".