Погрози, холод та обман: журналісти презентували фільм-розслідування про втечу двох дівчат із російського полону

Відео
Поділитися
Погрози, холод та обман: журналісти презентували фільм-розслідування про втечу двох дівчат із російського полону
Виїхати буцімто на відпочинок до Криму загітували їх вчителі.

Фільм-розслідування про втечу від росіян двох херсонських дівчат, яких окупанти обманом вивезли спочатку в тимчасово окупований Крим, а потім в окупований Генічеськ, презентували журналісти «Слідства.Інфо».

«Втеча від росіян» розповідає про історію 16-річної Маші та 18-річної Насті, які жили в Херсоні та після тривалої окупації та страху навіть виходити на вулицю під приводом відпочинку погодились поїхати у Крим. При цьому «поїздку» їм організували вчителі.

Однак згодом місто звільнили ЗСУ, тому в поверненны додому ъм выдмовили, а вивезли до окупованого Генічеська, де фактично ув’язнили у холодному гуртожитку.

Коли дівчата зрозуміли, куди потрапили, вони почали бунтувати — відмовлялися вставати під гімн Росії, публікували патріотичні дописи у соцмережах, використовували українську символіку. У відповідь росіяни їх карали та агітували отримати російський паспорт.

«Найбільш норовливим дітям окупанти нагадували про "яму", "військову комендатуру" та погрожували "зашити рота". До того ж у підлітків виникли проблеми — через кілька днів за ними мала прийти окупаційна комендатура. Маші та Насті за їхню поведінку погрожували "ямою"», — розповідає в своєму матеріалі «Слідство.Інфо».

Маша та Настя на прохання журналістів фіксували все, що відбувалося з ними у російському полоні, але в певний момент ситуація стала критичною, і розслідувачі  почали шукати усі можливі шляхи повернення дівчат додому.

Національне інформбюро при Міністерстві реінтеграції України повідомляє, що незаконно депортованими до Російської Федерації вважаються 19 514 українських дітей. Зокрема  відомо про близько 4 390 дітей-сиріт й дітей, позбавлених батьківського піклування.

Депортацію українців на територію Російської Федерації та Білорусі під час окупації українських населених пунктів росіяни називають евакуацією, примушуючи людей самих заходити в «евакуаційний» автобус або сідати у власне авто і їхати, при цьому перекриваючи шлях до України. Про те, як це відбувалося в окупованих населених пунктах Харківщини, – у статті Олесі Ланцман «Депортація під виглядом евакуації».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі