По Ісландії після виверження вулкана розплелося "відьмине волосся" - що відбувається?

Поділитися
По Ісландії після виверження вулкана розплелося © Скріншот з відео
В Ісландії вшосте за дев'ять місяців активізувався вулкан Фаградальсф'ядль

Останній тиждень до Ісландії продовжують прибувати туристи, які хочуть на власні очі та зблизька побачити дивовижне видовище - виверження вулкана. Подивитися є на що: тут вшосте за дев'ять місяців активізувався вулкан Фаградальсф'ятль на півострові Рейк'янес на південний захід від столиці Рейк'явіка.

Про природне явище розповів сайт Green Post.

Люди поспішають приїхати не тільки з міст Ісландії, а й з неблизької Європи. Місцевим жителям у прямомо ефірі транслювали щілину з вогняною лавою, що все розширюється і витікає з довгої тріщини на землі, але багато хто хоче побачити небувале видовище наживо, тим більше, що вулкан розташований так, що все виглядає, наче з амфітеатру.

Звичні до такого ісландці привозять навіть групи школярів - таке вивчення географії рідної країни вельми вражає.

[see_also ids=«587504»]

За даними Ісландського метеорологічного бюро, хмара розпеченого газу піднялася на кілометр у нічне небо, а мережа мерехтливих помаранчевих лавових жил вилилася на охолоджену вулканічну породу, що залишилася від попередніх вивержень.

Виверження почалося 23 серпня о 21:26 за місцевим часом (23:26 за центральноєвропейським часом) після серії землетрусів, зокрема землетрусу магнітудою 4,0, і триває досі.

З боку вулкана летить вулканічне скло. По всьому півострову з'явилося так зване «волосся Пеле» - ниткоподібна форма лави з вулканічного скловолокна, яке прозвали «відьминим волоссям». Воно дуже легке і тонке, швидко розноситься вітром.

Місцевих жителів і туристів, які продовжують прибувати на Рейк'янес, щоб поспостерігати за природним явищем, просять не торкатися волокно руками і не ходити по ньому босими: це може бути небезпечним.

Спочатку ІМО оцінювала довжину тріщини в землі в 1,4 км, але пізніше оголосила, що вона розширилася до 3,9 км протягом 40 хвилин. Через виверження вулкана, як і під час попередніх вивержень, було евакуйовано сусіднє рибальське село Гріндавік, що розташоване за сім кілометрів від вулкана. 22 або 23 будинки в Гріндавіку все ще не покинули жителі.

Більшість із 4 тисяч жителів міста виїхали ще в листопаді минулого року, але деякі повернулися. Місто розташоване приблизно за 40 км на південний захід від Рейк'явіка. Ісландський оператор аеропортів Isavia оголосив, що виверження вулкана не вплинуло на повітряний рух до Ісландії та з неї.

[see_also ids=«549706»]

Виверження, про яке зараз повідомляють, є шостим виверженням на півострові з грудня. До першого виверження в березні 2021 року на Рейк'янесі не було жодних вивержень вулканів протягом кількох десятиліть. За ним послідували виверження вулканів у серпні 2022 і липні та грудні 2023 року. За словами вулканологів, у регіоні почалася нова фаза підвищеної сейсмічної активності. В Ісландії налічується 33 активні вулканічні системи - більше, ніж будь-де в Європі. Країна розташована на так званому Серединно-Атлантичному хребті - узвишші на морському дні між Євразійською та Північноамериканською тектонічними плитами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі