Питання українських політв'язнів Кремля обговорювалось під час зустрічей у Раді Європи – Мін'юст

Поділитися
Питання українських політв'язнів Кремля обговорювалось під час зустрічей у Раді Європи – Мін'юст Незаконний вирок Ахтему Чийгозу обговорили у Раді Європи © Фото з відкритих джерел
Зокрема, питання незаконного засудження окупантами Криму Ахтема Чийгоза.

Українські чиновники та дипломати у понеділок, 11 вересня, зустрілись з європейськими колегами та обговорили низку питань, ключовим з яких стало питання українських заручників Кремля.

"Питання українських політв'язнів, незаконно утримуваних на території Криму та Російської Федерації, стало одним із основних. Поінформував про засудження окупаційними так званими "органами влади" заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, що є прямим порушенням основоположних прав людини", - написав Петренко на власній сторінці в Facebook.

У Страсбурзі міністр юстиції Павло Петренко, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба та урядовий уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина зустрілись з головою Генерального директорату з прав людини та правових питань Ради Європи Крістосом Джакумопулосом, головою Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Женев'євом Майєром та головою Департаменту інформаційного суспільства Патріком Пеннінксом.

Також під час зустрічі обговорювалось питання розробки стратегії подолання системної проблеми невиконання рішень українських судів. Також була розпочата робота з підписання від імені України Конвенції Ради Європи про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями, та проти торгівлі людськими органами.

Читайте також: Amnesty International вимагає від окупантів у Криму негайно звільнити Чийгоза

Нагадаємо, 11 вересня так званий "верховний суд" окупованого Росією Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до восьми років ув'язнення в колонії.

Ахтем Чийгоз з кінця січня 2015 року утримується окупаційною адміністрацією Криму за ґратами. Його звинувачують в організації мітингу 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної ради АРК у Сімферополі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі