Журналістам проекту "Схеми" вдалося зафіксувати візити до екс-генпрокурора керівників Запорізької, Кіровоградської, Київської обласних прокуратур, прокуратури Автономної Республіки Крим, а також співробітників ГПУ Олександра Кондратенка і Костянтина Моргуна.
Кондратенко, якого в травні минулого року призначили на посаду заступника начальника департаменту забезпечення діяльності керівництва, ц 2014 році працював керівником апарату генпрокурора Яреми. Він також працював під керівництвом Яреми, ще коли той у 2014 році обіймав посаду першого віце-прем'єр-міністра.
Костянтин Моргун тоді, коли Віталій Ярема очолював Генпрокуратуру, обіймав посаду заступника начальника Головного управління кадрів та забезпечення діяльності органів та посаду начальника управління справами ГПУ. У травні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко перевів Моргуна на посаду начальника департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення ГПУ.
У той же час, дружина Моргуна і брат Яреми є співзасновниками ТОВ "ЛАН-ПЕРЕЯСЛАВ".
Луценко також був помічений біля офісу Яреми. Генпрокурор пояснив свій візит до попередника бажанням привітати його з Днем міліції, в якій Ярема тривалий час працював.
Ярема і Даниленко в коментарі журналістам запевнили, що після звільнення з Генпрокуратури займаються виключно наданням юридичних консультацій, і жодного впливу на роботу своїх колишніх колег не мають.
Біля офісу Яреми й Даниленка також був помічений народний депутат від "Волі народу" Олесь Довгий. Як відомо, Генпрокуратура розслідує земельні махінації в Києві за часів мера Леоніда Черновецького. Довгий у той час був секретарем Київради.
Офіс на Львівській площі відвідував колишній народний депутат від Партії регіонів Володимир Продивус, якого пов'язують з незаконним видобутком бурштину в Рівненській області.
Колишній голова Державної служби геології та надр Дмитро Кащук зустрічався біля офісу Яреми з Миколою Бояркіним, який очолив відомство після нього. Прізвище Кащука деякий час фігурувало на сайті СБУ у зв'язку з відкриттям кримінального провадження стосовно колишніх посадових осіб Держгеонадр, підозрюваних у причетності до незаконного видобутку бурштину. Потім його ім'я зникло з повідомлення.
"Все це викликає підозри: а чи не виконують вони, користуючись своїм впливом і зв'язками, функції якихось тіньових посередників між правоохоронцями і людьми, у яких можуть бути проблеми з законом?" – поставили риторичне запитання автори розслідування.
Генерал-лейтенант МВС Віталій Ярема став другим "постмайданным" генпрокурором, змінивши на цій посаді у червні 2014 року Олега Махніцького. У ГПУ Ярема пропрацював менше восьми місяців – до лютого 2015 року. Після нього ГПУ очолював Віктор Шокін, потім – Юрій Луценко.
До приходу у ГПУ Ярема обіймав посаду віце-прем'єра в першому уряді Арсенія Яценкюка, де курирував силовий блок.
Журналісти проекту "Наші гроші" в 2014 році опублікували розслідування про присвоєння сім'єю заступника Яреми Анатолія Даниленка 140 га водойм під Києвом. Автори розслідування зіткнулися з погрозами в свою адресу. Ярема, в свою чергу, назвав свого заступника жертвою "цілеспрямованої кампанії".
Крім того, журналісти і громадські активісти заявляли, що ГПУ під керівництвом Яреми свідомо блокувала розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.