Після спільних з НАТО військових навчань Україні може залишитися військова техніка, яку використовували

Поділитися
Після спільних з НАТО військових навчань Україні може залишитися військова техніка, яку використовували Після спільних з НАТО військових навчань Україні може залишитися військова техніка
1 квітня Верховна Рада схвалила проведення в Україні багатонаціональних навчань у 2014 р із партнерами з країн ЄС і НАТО. Після навчань в Україні може залишитися військова техніка, яку використовували, як було й раніше.

За підсумками спільних військових навчань з НАТО на території України Збройним силам нашої країни можуть залишити військову техніку, вважає директор центру військових досліджень Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Коментуючи дозвіл Верховною Радою на проведення таких навчань на території України, Сунгуровський назвав три можливі цілі таких маневрів.

За його словами, по-перше, навчання будуть мати символічний характер - "щоб показати, що Україну не кинуло НАТО". Друга мета, на думку експерта, підвищення професійного рівня військових частин України та гарантування їхньої сумісності з військами НАТО.

"І третя мета, неофіційна, - надати військово-технічну допомогу Україні", - сказав Сунгуровський.

Він розповів, що після навчань в Україні може залишитися військова техніка, яку використовували на навчаннях, як було і раніше.

Експерт нагадав, що проведення спільних навчань в Україні - звичайна практика.

"Щорічно на території України проходили від 6 до 10 навчань, з участю контингенту не тільки НАТО, а й Росії, Білорусі і навіть Казахстану", - сказав Сунгуровський.

Як відомо, 1 квітня Верховна Рада схвалила проведення в Україні багатонаціональних навчань в 2014 р з партнерами з країн ЄС і НАТО.

У законопроекті пропонували: "Рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2014 році для участі в українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів на рівні ескадрилій, українсько-польських навчаннях підрозділів військової поліції "Правопорядок - 2014", українсько-американських навчаннях "Репід Трайдент-2014", українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів "Безпечне небо-2014", українсько-американських навчаннях "Сі Бриз-2014", багатонаціональних навчаннях "Світла лавина-2014", багатонаціональних навчаннях гірсько-піхотних підрозділів "Карпати-2014", українсько-молдовсько-румунських навчаннях механізованих підрозділів "Південь-2014" схвалити".

Цим законом пропонують встановити чисельність учасників навчань з українського боку в 2,5 тис. осіб і таку ж кількість - від інших держав-партнерів. !zn

Читайте також:

НАТО допоможе Україні в захисті стратегічних об'єктів

НАТО і Україна домовилися про конкретні заходи щодо забезпечення української безпеки

Пентагон відправить у Чорне море ще один військовий корабель

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі