Згідно з одним із планів розведення, у "сірій зоні" можуть опинитися Широкіне, Піски, Гранітне, Опитне, Світлодарськ, Кримське, Павлопіль, Катеринівка та Луганське, а також частково Талаківка та Бердянське. Відповідний план "Донбас.Реалії" отримали від одного з джерел.
За словами Бондаря, такий варіант розведення "розглядається" як один із можливих.
"Але ми повинні зважати на те, що й противник також відходитиме з Ясинуватої, частково з Донецька, із Сокільників - з тих населених пунктів, які зараз поки не контролюються ЗСУ. І всі ці питання повинні будуть розглядатися у тристоронньому і в "нормандському форматі", - наголосив він.
У планах – відвести озброєння й техніку від трьох ділянок уздовж лінії розмежування на сході України – в районі Петрівського, Золотого та Станиці Луганської. Поблизу Станиці Луганської розведення військ відбулося цього літа, але бойовики досі не прибрали з ділянки свої вогневі точки і продовжують тримати фортифікацію на мосту через Сіверський Донець.
"Поки ми плануємо завершити три ділянки, а надалі перейти, можливо, до інших варіантів, якщо вони будуть запропоновані українською стороною або іншою стороною. Поки обговорення щодо інших ділянок не проводилося", - заявив Бондар.
Він розповів, що представників громади Золотого запрошували в Станицю Луганську подивитися на розведення, на те, як забезпечується пропуск мирного населення через лінію розмежування.
"На ділянках Золоте і Петрівське ми готові до розведення, готові до того, щоб виконати взяті на себе зобов'язання. Водночас супротивник постійно здійснює обстріли. Навіть вчора (7 жовтня - ред.), коли перебували в районі Золотого наші посадові особи, було кілька провокаційних пострілів, які свідчать про те, що російські окупаційні сили не бажають цього розведення", - додав заступник командуючого штабом ООС.
Українські військові стежать за ситуацією, про провокаційні обстріли бойовиків повідомляють спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які здійснюють моніторинг майбутніх ділянок розведення.
"Якщо будуть обстріли, якщо це не припинятиметься, то дійсно розведення сил і засобів відкладатиметься, поки не буде дотримано всіх умов, зокрема тих, які були визначені міністром оборони", - додав він.
Заступник командуючого штабом ООС також зазначив, що вже є "досвід роботи в Станиці Луганській, де кілька вулиць потрапили в область розведення", пише "Українська правда".
"І так само Катеринівка. Близько 120 осіб залишається в області розведення. Там працюватимуть всі органи влади, працюватиме Нацполіція, а також буде відповідно здійснюватися моніторинг. ОБСЄ взяло на себе зобов'язання - моніторинг верифікації цих ділянок. А українська і російська сторони відповідно - дзеркального відведення на 1 кілометр для кожної сторони", - резюмував Бондар.
Раніше голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що погоджене 1жовтня у Мінську розведення сил у Донбасі не почнеться без додержання режиму "тиші". Щоб процес розпочався, необхідно, аби режим припинення вогню зберігався упродовж семи днів, однак бойовики щоденно обстрілюють ділянки розведення у районі Петрівського та Золотого.
У Кремлі вже заявили, що Москва не може гарантувати відведення російсько-терористичних військ від лінії розмежування в Донбасі.
Жителям "сірої зони"президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку після відведення українських військових на позиції 2016 року. Своєю чергою голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за безпеку мирних мешканців населених пунктів, що залишаться у "сірій зоні", на поліцію і Національну гвардію.