"Станом на 12:30 ситуація на насосній станції №1 (в Ясинуватьскому районі між с. Василівка і Крута балка) дещо стабілізувалася. Тобто обстріли припинилися. Людей із насосної станції евакуювали", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
На місці обстрілу працюють співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій та сапери.
"Вже відомо про 14 воронок на території станції й до десятка нерозірваних снарядів. Видимих пошкоджень станції поки що – за оперативною інформацією – не виявлено. І, в принципі, станція може працювати", - наголосив Павло Жебрівський.
Проте, за його словами, "люди категорично відмовляються повертатися на свої робочі місця – вони просто бояться".
Донецька військово-цивільна адміністрація співпрацює Спільним центром з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК). Задля забезпечення тривалого режиму "тиші", аби люди могли продовжити роботу, проте таких гарантій наразі немає.
Нагадаємо, внаслідок ранкового обстрілу бойовиків припинено роботу Південно-Донбаського водогону, евакуйовані співробітники насосної станції першого підйому водогону. Без води можуть залишитися жителі трьох районів Донецької області, а також Маріуполя.
Крім того, пошкоджено магістральний газогон "Макіївка-Авдіївка", КП "Вода Донбасу" припинила подачу води з каналу Сіверський Донець-Донбас на п'ять фільтрувальних станцій. Без газу залишились понад три тисячі осіб у Старій Авдіївці та прилеглих селищах, газ у місто подається частково. Красноармійська та Великоанадольська фільтрувальні станції не мають резервних джерел водопостачання, тож мешканці населених пунктів, водопостачання яких здійснюється за рахунок цих станцій, можуть залишитись без води.
Представники Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) погодили введення "режиму тиші" в зоні АТО з 1 червня. При цьому спікер прес-центру штабу АТО Антон Миронович наголосив на необхідності виконання терористами ОРДЛО "всіх домовленостей про "режим тиші", які були досягнуті раніше".