Після отримання повного контролю над Маріуполем Росія, ймовірно, перекине свої сили для посилення операцій на Донбасі, вважають аналітики Міністерства оборони Британії.
Попри те, що з маріупольського металургійного заводу «Азовсталь», ймовірно, вийшли близько 1700 українських військових, на території заводу залишається ще невідома кількість українських захисників.
В британській розвідці зазначають, що постійний опір українців у Маріуполі з початку війни вказує, що російські сили з цього району мають бути переоснащені та оновлені, перш ніж їх можна буде ефективно передислокувати.
«Це може бути тривалим процесом, якщо виконувати його ретельно. Однак російські командири зазнають тиску, щоб демонстративно досягти оперативних цілей. Це означає, що Росія, ймовірно, швидко перерозподілить свої сили без належної підготовки, що загрожує подальшим виснаженням», - кажуть аналітики.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 20 May 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) May 20, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/AgtCk64rRw
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/W938cA16hU
Наголосимо, що процедура евакуації українських захисників з території комбінату «Азовсталь» розпочалась 17 травня. На разі процес ще триває і його деталі публічно не коментують. Так, у перший день з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало щонайменше сім автобусів з українськими захисниками під контролем російських окупантів.
В Росії інформація про плани обміну українських військових викликала хвилю обурення та закликів до агресивних дій проти українців. Однак заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що російські заяви щодо захисників із "Азовсталі" слід сприймати, як політичні та націлені на внутрішньо російських споживачів.
Про те, з чого народжувався Азов та як перетворився на еліту української армії? Чому українська влада, завжди побоюючись його, все ж таки не чіпала і давала розвиватися? Хто може їх врятувати? Читайте в інтерв'ю Інні Ведерниковій інструктора «Азова» Георгія Купарашвілі «Тісні ворота. Чому світ має врятувати «Азов».