Після статті «Махінації з островом Оболонський. Як у війну громадянам закрили доступ до важливої інформації», яку для ZN.UA написав експерт з питань містобудування, аналітик громадської ініціативи «Голка» Георгій Могильний, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України вирішило відкрити Реєстр висновків з оцінки впливу на довкілля. Про це повідомив заступник глави Міндовкілля Олександр Краснолуцький громадській ініціативі «Голка».
«Міністр почитав публікацію про Оболонський острів і те, що у громадської організації виникли питання щодо доступу до документів про оцінку впливу на довкілля під час написання статті. Він дав доручення профільному заступнику підготувати пропозиції щодо внесення змін до чинних нормативно-правових актів з метою розширення доступу громадськості до інформації з Реєстру висновків з оцінки впливу на довкілля», – зазначив Краснолуцький.
За його словами, минулого року в Україні запустили новий реєстр оцінки впливу на довкілля, який визначає особу користувача і лише після цього надає повний доступ до усіх матеріалів. Однак старі документи у цьому реєстрі не відображаються.
«У міністерстві працюють над виконанням доручення. До розв'язання питання з метою доступу громадськості Міндовкілля надавало і надаватиме інформацію з реєстру ОВД який діяв до 31.12.2023 за запитом на безкоштовній основі», – додав Краснолуцький.
У «Голці» своєю чергою пояснили, що висновки оцінки впливу дозволяють людям побачити, кий вплив на екологію та чи інша діяльність або будівництво. Також такі висновки дозволяють виявити порушення та корупцію під час оцінки та майбутньої діяльності.
За словами Могильного, документи про Оболонський острів було важко дістати. І це при тому, що вони мали б бути у відкритому доступі.
«Ми звернулися до органу, що відповідав тут за здійснення оцінки впливу на довкілля — Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. Нам виставили рахунок на 2500 грн за сканування документів і порадили звернутися до Міндовкілля для отримання у них дозволу. Копії документів в електронному вигляді зберігаються в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля і мають бути у загальному доступі онлайн, але цей доступ обмежили після повномасштабного вторгнення. Мова йде про 6 000 справ, пов’язаних з оцінкою впливу на довкілля, які мають бути у публічному доступі. Сподіваюся, що ситуацію дійсно вдасться змінити і реєстр відкриють», – зазначив Могильний.
Про те, як столичній владі вдалося приховати самовільне будівництво парку атракціонів на Оболонському острові та, як при цьому порушили бюджетне та містобудівне законодавство, читайте в іншій статті Георгія Могильного «Острів Оболонський: як замість ремонту семи лавок витратили майже 200 мільйонів із бюджету Києва».