Якщо раніше Росія використовувала БПЛА-камікадзе іранського виробництва в основному проти тактичних військових цілей та української електромережі, то не нещодавно російське командування вирішило атакувати ними медичні заклади, заявили у розвідці Міністерства оборони Великої Британії.
«Нещодавно російське командування, ймовірно, захотіло, щоб БПЛА іранського виробництва віддавали пріоритет медичним закладам як можливим цілям і завдавали по них ударів керованими боєприпасами, якщо їх буде виявлено», - йдеться в повідомлення.
Зосередження РФ на застосуванні БПЛА, вочевидь, є спробою компенсувати серйозну нестачу крилатих ракет. Однак ця тактика мала обмежений успіх, адже більшість запущених БПЛА були знешкоджені.
Однак з 17 листопада не було публічних повідомлень про удари іранськими дронами-камікадзе, що вказує на те, що Росія, ймовірно, майже вичерпала свої поточні запаси. Однак, найімовірніше, вона шукатиме поповнення.
“Росія, ймовірно, зможе закуповувати БПЛА з-за кордону швидше, ніж виготовляти нові крилаті ракети всередині країни”, - вважають у британській розвідці.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 23 November 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) November 23, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/Eog9qjtRCF
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/0uv6zeo9jU
Російські окупанти в ніч на 23 листопада обстріляла пологове відділення однієї з лікарень у Запорізькій області. Як наслідок під завалами загинуло новонароджене немовля.
У Києві впевнені, що Іран таки поставлятиме балістичні ракети Росії, якими та буде обстрілювати українські міста, адже бачить в цьому особливий геополітичний шанс. Однак Київ теж може відповісти, і можливі заходи будуть відчутними для Тегерану. Про ірансько-російське військово-технічне співробітництво та реакцію України читайте у статті Володимира Кравченка «Ракети для Росії: Україна може серйозно покарати Іран».