Піротехнікам ДСНС передали техніку і обладнання для розмінування територій Донбасу

Поділитися
Піротехнікам ДСНС передали техніку і обладнання для розмінування територій Донбасу З липня 2014 року ДСНС знищила близько 173 тисяч вибухонебезпечних предметів
Обладнання було закуплено за підтримки уряду США

На навчальному полігоні Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС в Київській області піротехнікам передали техніку і обладнання для гуманітарного розмінування на Донбасі.

Обладнання було закуплено за підтримки уряду США, а передали його представники Данської групи розмінування (ДГР).

представники Данської Групи розмінування (ДГР) передали піротехнікам ДСНС техніку і обладнання для гуманітарного розмінування на Донбасі, яке було закуплено завдяки підтримці уряду США.

У цей день іноземні партнери передали ДСНС оперативно-піротехнічні автомобілі, захисне спорядження, металодетектори, інструменти для ручного розмінування і нетехнічного обстеження. Загальна вартість допомоги - близько 5 мільйонів гривень.

Починаючи з липня 2014 року, піротехнічними підрозділами ДСНС вже розміновано понад 28 300 гектарів території і 93 гектарів акваторії водних об'єктів, при цьому знищено близько 173 тисяч вибухонебезпечних предметів.

"Однак цю надзвичайно важливу роботу вже тривалий час здійснюють не тільки підрозділи ДСНС і Збройних Сил, але й неурядові міжнародні організації з гуманітарного розмінування, серед яких - Данська група з розмінування. Я впевнений, що тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати наслідки забруднення територій мінами та іншими боєприпасами ", - сказав заступник голови ДСНС України Руслан Білошицький.

Представник Данської ради у справах біженців та Данської групи по розмінуванню Кріста Зонголович зазначила, що Україна займає перше місце в антирейтингу жертв протитранспортних мін, випереджаючи, зокрема, Сирію. І очистка території в Донбасі є першочерговим завданням. Кріста Зонголович закликала швидше імплементувати Закон про протимінну діяльність, зокрема створити Центр протимінних операцій та місцеві управління протимінної діяльності.

Нагадаємо, що 6 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла закон про протимінну діяльність, 22 січня його підписав президент Петро Порошенко. Документ передбачає створення в Україні національного органу з питань протимінної діяльності та центру протимінних операцій, які координуватимуть проведення відповідних заходів.

У посольствах США і Британії заявили, що Рада повинна прийняти поправку, яка дозволить пряме донорське фінансування операторів протимінної діяльності в Україні, інакше є ризик залишитися без цих коштів. Іноземні донори не хочуть втратити контроль над виділеними коштами у зв'язку з тим, що вони не йдуть безпосередньо до операторів.

Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.

Багато хто з експертів каже, що, виходячи з міжнародного досвіду, один рік війни рівнозначний 10 рокам роботи з розмінування "забруднених" територій. Докладніше про проблему читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі