Уряд Росії першого листопада запровадив ряд обмежувальних заходів проти 68 юридичних і 322 фізичних осіб з України. Ці "санкції" передбачають заморожування грошових вкладів, цінних паперів і майна, а також заборона на виведення капіталів з РФ. У цей список потрапили і деякі найбагатші люди України. DT.UA зібрало список найбагатших українців, які потрапили під "санкції" РФ.
Віктор Пінчук
Найбагатшим українцем у списку став 57-літній засновник EastOne Group, куди входить трубо-колісна компанія "Інтерпайп". Мільярдер Пінчук також володіє Нікопольським феросплавним заводом, медіа-активом StarLightMedia (телеканали СТБ, "Новий", газета "Факти і коментарі", видавництво "Економіка", що випускає газету "Дело", журнал "Інвестгазета"). Він засновник центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre та благодійного Фонду Віктора Пінчука. Журнал "Новое время" оцінює статки Пінчука в розмірі 2,7 млрд доларів. Журнал Forbes, а також "Фокус", кажуть, що у Пінчука 1,4 мільярда доларів.
Геннадій Боголюбов
Бізнес-партнер Ігоря Коломойського, співзасновник і співвласник групи "Приват", куди входять металургійні підприємства, нафтовидобувна компанія, мережа АЗС, підприємства харчової промисловості, медіа-активи та ін. Боголюбову належить мережа гіпермаркетів будматеріалів. Він також є президентом Дніпропетровської єврейської громади. "Новое время" оцінює стан Боголюбова у розмірі 1,6 млрд доларів. Журнал "Фокус" каже, що 1,5 мільярда доларів, а журнал Forbes оцінює статки в 1,2 мільярда доларів.
Костянтин Жеваго
Голова групи "Фінанси і Кредит". У неї входять металургійні підприємства, з розробки залізної і феромарганцевої руди, машинобудування, транспорту, фармацевтики, суднобудування, енергетики, страхування, харчової промисловості. "НВ" оцінює статки Жеваго 1,1 мільярда доларів, "Фокус" - мільярд доларів, Forbes – 1,6 млрд доларів.
Юрій Косюк
Власник і голова ради директорів групи "Миронівський хлібопродукт", яка займається випуском охолодженого курячого м'яса. Продукція компанії виходить під брендом "Наша Ряба". Акції холдингу торгуються на Лондонській фондовій біржі. "НВ" оцінює його статки в 908 мільйонів доларів, "Фокус" у 900 мільйонів доларів, а Forbes в $ 1,5 мільярда.
Олексій Вадатурський
Власник і засновник холдингу "Нібулон", який спеціалізується на вирощуванні сільгосп культур і розвитку племінного тваринництва. "НВ" оцінює стан Вадатурського в $ 549 мільйонів, "Фокус" у $ 470 мільйонів.
Костянтин Григоришин
Власник групи "Енергетичний стандарт", володіє компанією "Запоріжтрансформатор" - монополіст у виробництві силових трансформаторів, є мажоритарним акціонером сумського НВО ім. Фрунзе, "Укррічфлоту", а також співвласником дев'яти українських обленерго. "НВ" оцінює його статки у $ 493 мільйони, "Фокус" в $ 450 мільйонів.
Нагадаємо, 1 листопада прем'єр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову про введення спеціальних економічних обмежувальних заходів стосовно фізичних і юридичних осіб України, які в Росії називають "санкціями". Заходи торкнутися 322 фізичних і 68 юридичних осіб. Підписаним постановою передбачається блокування безготівкових грошових коштів, цінних паперів і майна на території РФ, а також заборона на виведення капіталу за межі РФ. DT.UA опублікувало повний список осіб і компаній, яких торкнуться обмеження.
Перші особи країни-президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман у список не включені. Як заявили у Кремлі, це було б "занадто надзвичайним заходом".
У Національному банку України заявили, що не очікують великих втрат українських фізичних осіб і юридичних осіб через їхнє включення в санкційний список Росії, але пообіцяли провести більш детальний аналіз документа.
Українські політики не забарилися відреагувати на включення своїх прізвищ у так званий санаційний список Росії проти України, але більшість навіть зраділи, що "потрапили в хорошу компанію".