Попри війну, українці мають оплачувати комунальні послуги. Громадяни, які не можуть самостійно оплачувати комуналку, можуть звернутися за призначенням житлової субсидії. У Міністерстві соціальної політики розповіли, чи повинні об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) подавати інформацію до Пенсійного фонду про потенційних отримувачів субсидій і пільг, та що буде, якщо цього не зробити.
У відомстві зазначили, що за останні кілька років уряд зробив багато кроків для того, щоб громадяни могли швидше отримувати житлові субсидії і пільги.
«Для забезпечення цього з 1 грудня 2022 року житлові субсидії і пільги адмініструються Пенсійним фондом. Пенсійний фонд створив можливість подання спрощеного звернення за призначенням житлової субсидії, коли члену родини треба тільки подати спрощену заяву, а органи Пенсійного фонду самостійно з офіційних джерел здійснять збір та обробку відомостей, необхідних для призначення виплати», – йдеться у повідомленні.
У Мінсоцполітики наголосили, що на порталі електронних послуг ПФУ було створено електронні кабінети для надавачів житлово-комунальних послуг, зокрема для ОСББ.
Це забезпечило можливість державі самостійно обмінюватися інформацією з надавачами комунальних послуг про послуги, які вони надають конкретній родині, і швидше призначати субсидії.
«Проте частина об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та деякі виконавці комунальних послуг не подають до Пенсійного фонду інформацію, необхідну для призначення людям житлових субсидій і пільг. Через це мешканці таких будинків можуть не отримати передбачені їм законодавством виплати», – додали у відомстві.
У Мінсоцполітики пояснили, що через таку бездіяльність люди можуть стати заручниками ситуації, коли ПФУ не отримає всю чи частину інформації, необхідної для призначення субсидій. Як наслідок, ті, хто потребує фінансової допомоги, не отримають житлових субсидій або пільг на житлово-комунальні послуги.
Раніше ми писали, хто може оформити житлову субсидію в Україні.