1 квітня хвиля теплого повітря із західного Середземномор'я, принесла в Україну пил із Сахари. Це суттєво вплинуло рівень забрудненості повітря. Синоптикиня Наталя Діденко та лікарка-кардіологиня Наталя Кошлань-Василишин розповіли «Українській правді», скільки це триватиме та як захистити свій організм від пилу.
Скільки днів буде тривати запилення
За словами синоптикині, 2 квітня через сильний вітер запилення може поширитися на значну територію України. Однак у західних областях місцями очікуються дощі та зниження температури, які «освіжать» повітря.
«З 3 по 5 квітня очікується невеличке похолодання й дощова погода, тому відповідно, через 2-3 дні слід очікувати покращення якості повітря», – пояснила Наталя Діденко.
Як захистити організм від пилу
За словами лікарки Наталі Кошлань-Василишин , на самопочуття українців передусім може вплинути різка зміна погоди. Це може спричинити порушення водного балансу в організмі, пересихання слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і, як результат, – загострення хронічних захворювань дихальної системи.
У таких умовах передусім важливо пити достатньо чистої води.
«Це стосується усіх людей, проте найбільш вразливими є діти та люди старшого віку. У дітей можуть бути недостатньо розвиненими захисні механізми, а у людей старшого віку погіршуватимуть виділення шкідливих часточок з верхніх дихальних шляхів через дегенеративні зміни війчастого шару епітелію», – зазначила вона.
За словами експертки, коли повітря забруднене, бажано обмежити провітрювання приміщення в денний час доби. У квартирі рекомендовано провести вологе прибирання.
«Не варто повністю уникати виходу на вулицю. У вечірній і ранковий час, коли вологість повітря вища, а температура – нижча, можна прогулятися вулицями. Якщо ж буде повідомлено про посилення швидкості вітру чи значне підвищення температури, бажано уникати перебування на вулиці», – додала вона.
Нагадаємо, разом з пилом в Україну прийшло тепле повітря. За прогнозом синоптиків, початок квітня очікується аномально теплим.