Сьогоднішні переговори між страйкуючими гірниками у Кривому Розі і адміністрацією КЗРК тривали всього 5 хвилин, після чого протестуючі знову повернулися під землю і страйк продовжилася, повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець в Facebook у вівторок, 22 вересня.
"Сьогоднішні переговори між адміністрацією КЗРК і протестуючими шахт «Жовтнева», «Батьківщина», «Тернівська», «Гвардійська» завершилися через 5 хвилин після початку. Шахтарі озвучили свої компромісні вимоги - підвищення заробітної плати на 30%. Не отримавши позитивної відповіді від представників керівництва комбінату, гірники повернулися в шахту", - написав Волинець.
За його словами, адміністрація підприємства хоче взяти шахтарів змором, довести їх до фізичного виснаження, щоб змусити їх вийти на поверхню і почати роботу шахт. Однак, інші шахтарі замість них готові спуститься під землю, щоб продовжити страйк "але вже в іншому складі".
"Розгортається справжня підземна війна. Ні адміністрація, ні влада, ні власники не бажають зняти шори і подивитися, що там за межею. З будь-якої тупикової ситуації завжди є вихід", - запевнив Волинець.
Страйк гірників в Кривому Розі триває вже 21 добу. Станом на понеділок, 21 вересня, під землею знаходилося 149 шахтарів.
2 вересня на Криворізькому залізорудному комбінаті (КЖК) в Дніпропетровській області гірники шахти "Жовтнева" почали безстроковий страйк, вимагаючи підвищити зарплату до 1000 доларів, поліпшити умови праці і повернути пільги, скорочені в 2016 році.
7 вересня на Криворізькому залізорудному комбінаті (КЖК) в Дніпропетровській області гірники шахти "Батьківщина" почали підземний страйк, підтримавши колег з шахти "Жовтнева". А 8 вересня до них приєдналися колеги з шахт "Гвардійська", "Тернівська".
10 вересня гірники не прийняли пропозиції адміністрації КЖК про підвищення зарплат поверховий робочим на 20% і на 10% підземним і продовжують наполягати на своїх вимогах. Шахтарі вимагають підвищення на першому етапі мінімум на 45%, так як зарплата була на одному рівні близько трьох років. Сьогодні вони озвучили компромісні вимоги - підвищення до 30%, однак адміністрація не пішла на поступки.