За словами Грицака, напади на храми колишньої Української православної церкви Московського патріархату вчиняють жителі тимчасово окупованих територій Донбасу за кураторства ФСБ РФ.
"Я можу ствердно сказати, що напади на культові споруди УПЦ МП були організовані з території окупованого Донбасу, але у нас є підтверджені дані про те, що плани щодо дестабілізації або розігуванні релігійного фактора в Україні узгоджувалися з ФСБ РФ безпосередньо в Ростовській області", - підкреслив він.
Раніше в СБУ повідомляли, що російські спецслужби шукають в Україні людей для підпалу храмів УПЦ МП за гроші. Так, 16 лютого невідомі підпалили двері й обписали стіни храму в Кривому Розі нацистськими написами.
А 18 січня у Спасо-Преображенський собор у Сумах кинули димову шашку. Наступного дня поліція повідомила, що встановила особи підозрюваних – ними виявилися двоє місцевих жителів.
6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні.
Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Інтронізація голови ПЦУ відбулася 3 лютого, 30 січня було офіційно зареєстровано Київську митрополію Православної церкви України.
Докладніше про небезпеку здержавлення ПЦУ читайте у статті Катерини Щоткіної ""Євангеліє" від влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".