Унаслідок зради Бутрименка загинули десятеро військовослужбовців Збройних сил України, ще п'ятеро бійців потрапили у полон.
На засіданні 26 грудня Оріхівський районний суд Запорізької області відпустив підозрюваного з-під арешту під особисте зобов'язання. Про зміну запобіжного заходу клопотала прокуратура.
"Це клопотання було обґрунтоване тим, що учасники Тристоронньої контактної групи з обміну полонених на виконання Мінських угод і домовленостей у нормандському форматі про "обмін всіх на всіх" досягли домовленості про включення Бутрименка до списку на обмін", - пояснює у коментарі "Радіо Свобода" Яркіна.
Оскільки процедура обміну не передбачає тримання обмінюваного під вартою, заставою або домашнім арештом – лише під особистим зобов'язанням – Бутрименку змінили запобіжний захід.
"Прокурор забрав ухвалу. Наскільки розумію, він поїхав до Маріупольського СІЗО, і сьогодні або завтра Бутрименка заберуть співробітники Служби безпеки. Тобто він не поїде сам додому – буде скерований працівниками СБУ до місця збору всіх і будуть чекати, коли буде старт на обмін", - додала адвокатка.
Нині справу проти Бутрименка не закрито: він залишається у статусі обвинуваченого. Наступне засідання суду призначено на 15 січня.
"Він зобов'язаний прибути 15 січня до Оріхівського районного суду або брати участь в режимі відеоконференції... Потерпілі будуть на засіданні вже 15 січня. Але позиція потерпілих саме така: Бутрименко є злочинець, він є обвинувачений, і якщо його забирають, то нехай повертають хлопців з 3-го полку спецпризначення… Всі дуже сильно хочуть, щоб Бутрименко був обміняний на Сергія Глондара і Олександра Корінькова", - каже Олена Яркіна.
За її словами, родини потерпілих усе розуміють і згодні на обмін поплічника терористів на українських військових, яких бойовики утримують вже протягом чотирьох-п'яти років.
Нагадаємо, справа Бутрименка стала однією з багатьох трагічних історій 2014 року, коли в селі Латишевому Шахтарського району Донецької області місцевий фермер запросив до себе на ночівлю групу бійців, яка шукала збитого льотчика, а сам привів туди бойовиків. Тоді загинуло десятеро українських військовослужбовців, ще п'ятеро потрапили в полон.
На початку травня Куйбишевський районний суд Запорізької області визнав фермера винним у фінансуванні тероризму і засудив до восьми років позбавлення волі. Однак за "законом Савченко" Бутрименко, який утримується у СІЗО з 2016 року, може вийти на волю вже за рік. Понад 20 потерпілих оскаржили таке рішення суду в апеляції.
Докладніше читайте у матеріалі Ольги Решетилової "Громадяни в однострої" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".