У 2014 році колишній суддя палко підтримував анексію українського півострова Росією та закликав підлеглих вчити законодавство та отримувати паспорти РФ. Однак це не допомогло йому зберегти посаду після анексії, а от отримати підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 статті 111 КК України) – саме так.
Обвинуваченому закидають заподіяння шкоди соборності України, сприяння становленню і зміцнення окупаційної влади на півострові та надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.
Якщо провину Чорнобука буде доведено у суді, йому загрожує 12-15 років позбавлення волі.
Позиція екссудді по Криму з 1:44.
Нагадаємо, 3 листопада 2018 року правоохоронці затримали Чорнобука у Києві, за два дні Голосіївський районний суд відправив його під арешт. 10 червня 2019 року Апеляційний суд Києва звільнив екссуддю з-під варти.
У липні правоохоронці провели обшук за місцем проживання екссудді у Дніпрі. Того ж дня йому оголосили підозру у державній зраді. Чорнобуку вдалося втекти від правоохоронців, прокуратура АРК оголосила його в розшук.
Валерій Чорнобук очолив Апеляційний суд АРК у лютому 2011 року. Під час анексії півострова Росією активно співпрацював з окупантами. Згодом повернувся на материкову частину України і перевівся до Апеляційного суду Дніпропетровської області.