Підозрюваним у розкраданні коштів "Укркосмосу" надали доступ до матеріалів справи

Поділитися
Підозрюваним у розкраданні коштів НАБУ завершило розслідування зриву проекту "Либідь" © economy.apostrophe.ua
За даними слідства, зловмисники завдали підприємству 8 млн доларів збитків і зірвали запуск супутника "Либідь".

Детективи Національного антикорупційного бюро і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили підозрюваним у справі "Укркосмосу" про завершення досудового слідства. У середу, 13 лютого, підозрюваним та їх захисту надали матеріали кримінального провадження, повідомляє прес-служба НАБУ.

Серед підозрюваних - екс-директор ДП "Укркосмос" і колишній позаштатний радник гендиректора Національного космічного агентства України. Дії першого кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем). Другому інкримінують ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 і ч. 3 ст. 209 КК.

За даними слідства, зловмисники з 2011 по 2017 роки вивели за кордон і легалізували 8 млн 245 тисяч доларів, що призначалися для будівництва ракети-носія на потужностях ДП "ВО Південмаш". Кошти були виділені з кредиту Канадського експортного агентства під гарантії українського уряду в розмірі 292,4 млн доларів.

Слідство вважає, що через дії підозрюваних було зірвано запуск першого українського телекомунікаційного супутника "Либідь". Для погашення кредиту, наданого держпідприємству, Кабмін вже виплатив 6 млрд гривень.

Як повідомлялося, 30 січня екс-керівнику "Укркосмосу" повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем. Він став третім підозрюваним у кримінальному провадженні про виведення за кордон та легалізації 8,24 млн доларів підприємства. Колишньому позаштатному раднику гендиректора Національного космічного агентства України й особі-посереднику вручили повідомлення про підозру у грудні 2018 року.

За даними слідства, колишній гендиректор "Укркосмосу" за вказівкою свого позаштатного радника підписав і передав представникам генерального підрядника проекту створення Національної супутникової системи зв'язку України - канадської корпорації Macdonald, Dettwiler And Associates Corp - документи з вимогою перерахувати кошти на рахунок компанії, підконтрольної позаштатному раднику цього ДП. У результаті, 8,245 млн доларів США отриманих компанією позаштатного радника, зареєстрованої в Республіці Кіпр, були використані в його власних інтересах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі