Суд обрав запобіжний захід групі осіб, затриманих в Одеській області за підозрою в незаконному позбавленні волі майже 100 осіб. Більшість підозрюваних відправили до СІЗО з правом внесення застави, повідомила прес-служба Національної поліції у вівторок, 13 листопада.
За даними слідства, члени етнічного ОЗУ тримали в рабстві 94 людини. Деякі їх них провели в неволі кілька років.
38-річного громадянина Грузії, якого слідство вважає організатором групи, та його активних помічників заарештували без права внесення застави. Його дружина – 38-річна уродженка Одеської області - зможе вийти з ізолятора після внесення 528 тисяч гривень. Ще одну підозрювану відправили цілодобовий під домашній арешт. Інших підозрюваних взяли під варту з альтернативою 126 тисяч гривень застави.
Із затриманими працюють слідчі, щоб встановити обставини та хронологію подій, звіряють їхні показання зі свідченнями потерпілих.
Звільнених з рабства доставили до Києва для дачі свідчень і проходження медичного огляду. За словами начальника столичної поліції Андрія Крищенко, правоохоронці допомагають потерпілим відновити втрачені документи.
Людей розмістили у пунктах тимчасового перебування, де з ними працюють психологи та волонтери.
Як повідомлялося, 12 листопада поліція провела спецоперацію з ліквідації етнічного ОЗУ і звільнила з рабства 94 людини. В рамках операції в Києві та Одеської області було затримано 13 підозрюваних. Їм інкримінують ст. 149 Кримінального кодексу (торгівля людьми). Максимально покарання, передбачене за цей злочин, - 15 років позбавлення волі.
За даними слідства, "рекрутери" вербували майбутніх рабів на вокзалах. Соціально незахищеним людям пропонували роботу зі стабільною оплатою і вивозили на сільгосппідприємство в Одеській області. Там у них відбирали документи і телефони та змушували працювати безкоштовно. Тих, хто намагався втекти, били.