Підготовка житла: що варто обов’язково зробити до холодів

Поділитися
Підготовка житла: що варто обов’язково зробити до холодів © freepik/freepik
Вже час готуватися до нової складної зими.

Через постійні ракетні удари Росії, цього літа українці змушені були жити в умовах постійних відключень світла. Цієї зими ситуація може повторитися. Також Росія намагатиметься позбавити нас опалення.

Видання «УНІАН» розповіло, як підготувати своє житло до зимових холодів.

Як дешево утеплити житло до зими

Перше, що потрібно зробити кожній українській родині – це провести ревізію своєї домівки на наявність критичних місць витоку тепла. Особливу увагу варто приділити вікнам та дверям, через які втрачається 20% та 30% тепла відповідно.

Варто перевірити вікна: обробити герметиком, використати ущільнювач. Якщо є можливість, то варто замінити старі вікна на нові з трикамерним склопакетом, які краще зберігатимуть тепло.

Обробка герметиком та заміна ущільнювачів – більш економний варіант, але, у той же час, менш надійний, ніж повна заміна склопакетів на нові та якісні.

Якщо ви не маєте фінансової можливості замінити або загерметизувати вікна усієї квартири, це варто зробити хоча б в одній кімнаті, яка буде теплішою за інші. У такому випадку, в цьому маленькому приміщенні ви зможете відігріватися та проводити більшість свого часу, поки інші кімнати будуть вихолоджуватися.

Окрім цього, експерти рекомендують самотужки натягнути на вікна плівку (за допомогою скотчу, степлеру або цвяхів), що допоможе створити додаткову «камеру» плівочного віконця (своєрідний повітряний «тамбур») та зберегти більше тепла.

Те ж саме стосується і дверей. У випадку, якщо двері старі та «сифонять» - варто звернутися за допомогою до майстра та провести їхнє додаткове утеплення. Щоб краще зберігати тепло, двері повинні бути товстими, мати утеплену коробку, встановлені додаткові товсті МДФ- або дерев’яні панелі та кілька контурів ущільнення. 

Ремонт вікон і дверей – найважливіший, але не єдиний крок, який варто зробити, аби спокійно пройти прийдешню зиму. Позаду батарей можна встановити тепловідбивні екрани з алюмінієвої фольги.

Не буде зайвим розжитися електрообігрівачем, або навіть кількома. Краще обирати масляні – вони найбільш енергоефективні.

Якщо у вас є кондиціонер, варто викликати майстра з його обслуговування, що дозволить значно підвищити ефективність його роботи. Це коштує не так дорого, адже зараз на ці послуги немає ажіотажного попиту, але дозволить значно підвищити температуру в оселях за умови наявності електроенергії.

Окрім утеплення власної квартири, варто потурбуватися також про загальний під’їзд. Щоб в будинку було тепліше, краще замінити вікна в під’їзді.

Крім вікон, можна замінити також двері під’їзду на теплозберігаючі, або навіть встановити додаткові, обладнавши тамбур. У складчину з усіма мешканцями будинку, сума має бути посильною, а отриманий ефект, дозволить скоротити майбутні цифри в отриманих платіжках.

Нагадаємо, які продукти тривалого зберігання можна купити на зиму. Їх можна зберігати без заморожування та холодильника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі